روغن ماهی تاثیری بر درمان خشكی چشم ندارد

روغن ماهی تاثیری بر درمان خشكی چشم ندارد بیمارستان دی: نتایج یك آزمایش نشان داده است كه روغن ماهی در درمان خشكی چشم بی تاثیر است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، پیش از این متخصصان سلامت امیدوار بودند كه بتوانند با كمك اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در مكمل های روغن ماهی مشكلات ناشی از خشكی چشم مزمن را برطرف كنند اما بررسی های جدید حاكی از بی تاثیر بودن این مكمل ها در درمان این مشكل است.
یكی از متخصصان ارشد این مطالعه از دانشگاه پنسیلوانیا اظهار داشت: برخلاف باوری كه از سال ها قبل وجود داشته مكمل های امگا ۳ نسبت به شبه داروها در كاهش علائم خشكی چشم تاثیر بهتری ندارند.
متخصصان اظهار داشتند: در خیلی از بیماران دریافت مكمل های امگا ۳ باعث بهبود چشمگیر در علائم بیماری شان شد اما در بسیاری دیگر از بیماران هم كه از شبه داروها مصرف كرده بودند این بهبود مشاهده شد.
خشكی چشم مشكل شایعی است كه حدودا همه افراد در طول زندگی شان آن را تجربه می كنند. در خیلی از افراد این مشكل به خودی خود یا با استفاده از اشك های مصنوعی قابل درمان است. هرچند در خیلی از افراد دوره درمان ساده نیست و زندگی شان شدیدا تحت تاثیر این بیماری قرار می گیرد.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، خیلی از مبتلایان به عارضه خشكی چشم با وجود نبود تحقیقات كافی در مورد تاثیرگذاری مكمل روغن ماهی در درمان این مشكل به مصرف آن اقدام می كنند. هرچند، محققان در بررسی های بیشتر دریافتند قرص های روغن ماهی نسبت به شبه داروی حاوی روغن زیتون در كاهش علائم بیماری خشكی چشم برتری ندارد.1397/01/26
14:38:59
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: بیماری , دارو , درمان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان