توان صادراتی شركت های دانش بنیان حوزه تجهیزات پزشكی تقویت می گردد

توان صادراتی شركت های دانش بنیان حوزه تجهیزات پزشكی تقویت می گردد بیمارستان دی: تفاهم نامه همكاری بین مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و اداره كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت با هدف تقویت توان صادراتی و انتقال فناوری به امضا رسید.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، در اولین روز نمایشگاه بین المللی ایران هلث، تفاهم نامه توسعه كسب و كار بین المللی شركت های دانش بنیان و فناور حوزه تجهیزات پزشكی با استفاده از تقویت توان صادراتی و انتقال تكنولوژی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به امضا رسید.
این تفاهم نامه به امضای رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت و علی‎مرتضی بی رنگ، قائم مقام معاون علمی و فناوری رییس جمهور در امور بین الملل و رییس مركز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری رسید.
یكی از اركان تحقق اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه به توسعه اقتصاد دانش بنیان است كه به توسعه بین المللی كسب و كار شركت های دانش بنیان وابسته است و در اسناد بالادستی كشور همچون سیاست های كلی علم و فناوری، سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی، نقشه جامع علمی كشور، قانون احكام دائمی برنامه های توسعه ای كشور و قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، توجه به توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و ارتقای سطح بنگاه ها در رسیدن به این هدف والا، به صراحت مورد تاكید قرار گرفته است.
در این تفاهم نامه مقرر شده است كه از تقویت توان صادراتی و انتقال فناوری شركت های دانش بنیان و فناور حوزه تجهیزات پزشكی بخصوص تمهید حضور در رویدادهای بین المللی، دریافت استانداردهای بین المللی، انجام تحقیقات بازار و ثبت خارجی محصولات حمایت صورت گیرد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، همینطور استفاده از ظرفیت كارگزاران عرضه دهنده خدمات تخصصی صادراتی و معرفی كارگزاران مناسب برای عرضه خدمات به شركت های دانش بنیان و فناور، اطلاع رسانی برنامه های حمایتی و به اشتراك گذاری اطلاعات حمایت های انجام شده به شركت های دانش بنیان و فناور و همینطور رفع موانع توسعه كسب و كار این شركت ها در سطح ملی و بین المللی از دیگر موارد این تفاهم نامه است.1397/04/02
21:49:21
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان