رییس مركز مدیریت شبكه وزارت بهداشت اعلام كرد

آغاز بررسی وضعیت سلامت عشایر كشور، پیگیری تامین خانه های بهداشت عشایری

آغاز بررسی وضعیت سلامت عشایر كشور، پیگیری تامین خانه های بهداشت عشایری به گزارش بیمارستان دی رئیس مركز مدیریت شبكه وزارت بهداشت اظهار داشت: شایع ترین مشكل عشایر در حوزه سلامت، بیماری های مزمن و غیر واگیر و بیماری های مشترك میان انسان و دام است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، رئیس مركز مدیریت شبكه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ضمن قدردانی از ربیس و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی خراسان شمالی برای میزبانی گردهمایی دانشگاه های علوم پزشكی شرق كشور، با بیان این مطلب اظهار داشت: به دستور وزیر و معاون بهداشت وزارت بهداشت، بررسی وضعیت سلامت عشایر كشور شروع شد كه قرار بر ارزیابی چهار منطقه كشور است.

دكتر جعفر صادق تبریزی با اشاره به اینكه هدف این گردهمایی برنامه ریزی جامع برای عرضه خدمات بهینه در حوزه سلامت عشایر است، اضافه كرد: خدمات پیشگیری، ارتقای سلامت و خدمات درمانی اولیه جزو خدماتی است كه مقرر شد برای عرضه خدمات به عشایر برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به اینكه مراقبت های مربوط به همه اعضای خانواده در تمام گروه های سنی انجام می شود، تصریح كرد: ساختار این برنامه مراقبتی فراهم شده و همزمان با كوچ عشایر، فضای عرضه خدمات، ابزار و تجهیزات مورد نیاز و نیروی انسانی هم كوچ خواهند كرد.

وی تصریح كرد: به دنبال خانه های بهداشت عشایری هستیم و پزشكان هم به تناسب جمعیت، هفته ای یك یا دو روز مراجعه نموده و بیماران را ویزیت می كنند.

بنابر اعلام وبدا، تبریزی عنوان كرد: تمام خدمات پیشگیری و ارتقای سلامت برای كودكان، مادران، نوجوانان، جوانان و میانسالان برپایه بسته های خدمت مصوب شده وزارت بهداشت عرضه و در سامانه ثبت الكترونیك خدمات ثبت خواهد شد.

وی افزود: از این طریق خدمات مورد نیاز ارزیابی می شود.1398/06/15
11:56:59
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: آموزش , ابزار , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان