رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران؛

بیمارستان ها بایدبه شرایط عادی باز گردند

بیمارستان ها بایدبه شرایط عادی باز گردند بیمارستان دی: رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران، با اشاره به روند كنترلی بیماری كرونا، بر رعایت نكات بهداشتی و درمانی در مواجهه با بیماران تاكید نمود.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، عباسعلی کریمی، در بازدید از دو بیمارستان بهرامی و آرش، با مسئولان و اساتید این دو بیمارستان ملاقات و گفتگو کرد. وی، هدف از بازدید از هر دو بیمارستان را عرض خدا قوت و قدردانی از کوشش های همکاران بیمارستانی دانست و اظهار داشت: بیمارستان ها در طول سال زحمات بسیاری را متقبل می شوند، در دو ماه گذشته نیز فشار مضاعفی به آنها تحمیل شده و همه بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران با حس مسئولیت پذیری بالا وارد عرصه مقابله با کرونا شدند و انصافاً خوش درخشیدند. من آمده ام تا به تیم مدیریت، پزشکی، پرستاری، خدمات، نگهبانی، پشتیبانی، اداری و مالی و همه کارکنان بیمارستان ها خدا قوت و خسته نباشید بگویم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکی دیگر از اهداف خود از این بازدید را بازگشت به حالت عادی بیمارستان ها بیان کرد و اظهار داشت: آمار و ارقام دانشگاه نشان میدهد که هم اکنون از ۴ هزار تخت بیمارستانی، ۱۰ درصد آن درگیر بیماری کرونا است و بیماران دیگر به سبب نگرانی از کرونا در خانه و پشت درهای بیمارستان ها هستند و روند درمان خودرا پیگیری نمی کنند.

کریمی با اعلان اینکه بیماران ما اگر درمان نشوند لطمه می بینند، اضافه کرد: بیمارستان ها باید خودرا آماده پذیرش بیمارانی که به آنان نیاز دارند، کنند. بعضی بیماران نیاز به درمان فوری دارند که اگر درمان نشوند لطمه می بینند. پدر و مادری که فرزند مبتلابه سرطان دارند، در این شرایط نگران روند درمان فرزندشان هستند. پس ما مسئول هستیم و باید بیمارستان های خودرا آماده سرویس دهی به بیماران نماییم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر اینکه در کنار کارهای خود بخشی را به بیماران مشکوک و مبتلا به کووید ۱۹ در نظر بگیرید، اضافه کرد: کرونا نباید مانع کار پزشکان و پرستاران شود. بیمارستان امام خمینی سال هاست در کنار کارهای خود، بیماران مبتلا به ایدز را نیز پذیرش می کند و برای این کار نیز تمهیدات لازم را در نظر گرفته است تا بیماران دیگر با خیال راحت بتوانند مراجعه کنند. قبل از این بیماری هایی مانند سرخک، کزاز و…، شایع بود که بعضی ریشه کن شده و بعضی باردیگر در حال بروز است؛ حالا به این بیماری ها کرونا نیز اضافه شده، در نتیجه بیمارستان ها باید در کنار همه ماموریت های خود، بخش جداگانه ای را به کرونا اختصاص دهند که مجزا از سایر بخش های بیمارستان باشد و بیماران دیگر نیز بتوانند روند درمانی خودرا پیگیری کنند.

کریمی، زندگی آینده را همراه با کووید ۱۹ دانست و اظهار داشت: پوشش کووید ۱۹ را از تنتان بیرون بیاورید و اجازه دهید مردم بدون نگرانی مراجعه کنند. همان گونه که همه پرسنل دانشگاه در این حادثه، پیش قدم بودند و شأن اصلی نظام سلامت را به جامعه نشان دادند؛ حالا هم باید زودتر به حالت عادی و به مسئولیت اصلی خود بازگردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، تاکید کرد: باید یاد بگیریم به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ چگونه رسیدگی نماییم اما نباید بیمارستان های خودرا به سبب این بیماری تعطیل نماییم. درمانگاه ها و اتاق های عمل باید هرچه سریع تر به روال عادی باز گردند. کریمی در بازدید از بیمارستان بهرامی خطاب به همکاران این مرکز اظهار داشت: با شناخت و خاطرات خوبی که از بیمارستان بهرامی و اساتید به نام آن دارم می دانم این خاصیت سینه به سینه منتقل شده و اساتید طب اطفال نسبت به رسیدگی بیماران خود حساس هستند. من نیز به اینجا آمدم تا پیام دانشگاه را به شما منتقل کنم. وی با اعلان اینکه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تهران باید از بخشی نگری پرهیز کنند، اضافه کرد: بیمارستان بهرامی خاصیت های نسبی دارد که باید آنرا تقویت کنید. در شأن دانشگاه با قدمت ۱۷۰ ساله نیست که مسئولان آن به بعضی مراکز رسیدگی بهتری داشته باشند و به بعضی دیگر نه. من همیشه نگاهم به بیمارستان بهرامی مثبت بوده و خاطرات خوشی از آن دارم. شما هم ارتباط خودرا با ستاد بیشتر کنید و در تعامل با معاونان دانشگاه بخواهید به مسائل بیمارستان رسیدگی کنند. به مدیر گروه بیماری های کودکان هم تاکید کرده ام برای رفع مشکلات گروه اطفال در بهرامی و مرکز طبی کودکان، تلاش کند.

وی با اعلان اینکه تلاش کنید خانواده بهرامی بسازید اضافه کرد: بجای تمرکز بر ساخت و ساز بر تقویت روابط انسانی تاکید کنید و خانواده بهرامی بسازید در این صورت خیلی از مشکلات حل می شود.

کریمی در بازدید از بیمارستان آرش نیز با اعلان اینکه شما در منطقه ای قرار گرفته اید که امید مردم به این مرکز است، اضافه کرد: خدمت شما در منطقه شرق تهران ناب و صد در صد در اختیار مردمی است که به این مرکز نیاز دارند. از شما می خواهم که مردم را ناامید نکنید و کارهای خودرا از سر گیرید. اگر مادر آلوده به کرونا هم داشتید بخش ایزوله ای را برای آن در نظر بگیرد و تمهیداتی را پیش بینی کنید که مردم بتوانند برای پیگیری درمان خود مراجعه کنند. او در آخر با قدردانی از تلاش همکاران، اظهار داشت: اگر پرسنل بیمارستان خسته هستند باتوجه به شرایط موجود به آنان استراحت بدهید تا با انرژی بیشتر کارهای جاری را از سر بگیرند.


منبع:

1399/02/07
13:24:14
5.0 / 5
2996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان