مدیرعامل تأمین اجتماعی:

مطالبات بیمارستان های دولتی از تامین اجتماعی به روز است

مطالبات بیمارستان های دولتی از تامین اجتماعی به روز است به گزارش بیمارستان دی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: مطالبات بیمارستان های دولتی از تامین اجتماعی كاملا به روز است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری، در دیدار وزیر و مدیران ارشد تعاون، کار و رفاه اجتماعی با معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: با آخرین پرداختی انجام شده در هفته گذشته، مطالبات بیمارستان های دولتی کاملا به روز شده و پرداخت ها مطابق قانون در حال انجام می باشد.
وی درباره مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد با این سازمان نیز اظهار داشت: از ماه های پایانی سال قبل درحال پرداخت مطالبات این مراکز هستیم و تأخیر در پرداخت مطالبات از ۱۸ ماه به ۴ ماه رسیده است.
سالاری ابراز امیدواری کرد: امیداریم با برنامه ریزی انجام شده تا نیمه سال جاری وضعیت پرداخت مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی نیز به روز شود.
وی به لزوم تلخیص بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی سراسر کشور برمبنای حدود ۲هزار بخشنامه فعالیت می نمایند که با تنقیح و تلخیص این بخشنامه ها امیدواریم تا شهریور ماه سال جاری بتوانیم تعداد بخشنامه ها را به ۶۰ مورد کاهش دهیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، سطح بندی خدمات درمانی این سازمان را از دیگر برنامه های مهم در امتداد برقراری عدالت در دسترسی به خدمات درمانی در سطح کشور برشمرد و اظهار داشت: این کار با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت.
سالاری اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت های موجود مراکز درمانی در اختیار سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت متناسب با نیاز هر منطقه برای افزایش ظرفیت مراکز موجود و یا راه اندازی مراکز جدید تصمیم گیری می شود.
وی از طرح ویژه مدیران آینده برای انتصاب مدیران در سازمان تامین اجتماعی آگاهی داد و اظهار داشت: بمنظور تحقق شایسته سالاری و انتخاب بهترین افراد برای انتصاب در سمت های مدیریتی آزمون کتبی بوسیله سازمان سنجش در میان حدود ۷هزار نفر از همکاران متقاضی انجام شد که نتیجه این آزمون در کنار مصاحبه های تخصصی و سوابق شغلی کارکنان مبنای انتصاب افراد در پست های مدیریتی خواهد بود و تا کنون ۱۵۰ انتصاب برمبنای همین معیارها انجام شده است.
سالاری با اعلان اینکه مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی عملکرد موفقی در زمینه ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا داشته اند، اظهار داشت: حدود ۱۶ هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی بستری شدند و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در بیمارستان های تامین اجتماعی نشانه موفقیت بخش درمان این سازمان در خدمت رسانی به بیماران است.
وی ابراز امیدواری کرد که متناسب با خدمات ارائه شده به بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های تامین اجتماعی، قسمتی از منابع مالی هزینه شده برای این بیماران از طرف دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت گردد.

گسترش بیمه اجتماعی در جامعه روستایی و کشاورزی کشور بدون حمایت استانداران ممکن نیست
همچنین در ادامه این جلسه علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار نمود: گسترش بیمه اجتماعی در بین جامعه روستایی و کشاورزی کشور نیازمند توجه ویژه استانداران و توجه آنان است. تحقق حق بیمه برای این گروه بدون حمایت استانداران ممکن نیست.
شیرکانی همین طور اظهار داشت که صندوق در سال گذشته(۱۳۹۸) با اصلاح نظام سرمایه گذاری برمبنای تعادل بین منابع و مخارج و خروج از بنگاه داری به یکی از صندوق های پیشران در بین صندوق های بازنشستگی کشور بدل شد.
براساس گزارش روابط عمومی وزارت کار و رفاه اجتماعی، وی با اعلان اینکه این صندوق در سال قبل شاهد رشد بی سابقه جمعیت بیمه شده فعال بوده است اظهار نمود: جمعیت بیمه شده صندوق سال قبل نسبت به ۹۷، ۸۴ درصد رشد را تجربه کرده است. از این جهت برای پوشش حداکثری بیمه شدگان نیاز داریم که دولت برای پرداخت مطالباتش به صندوق عزم جدی داشته باشد تا صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر به سرنوشت سایر صندوق ها گرفتار نشود.
منبع:

1399/02/17
14:51:13
5.0 / 5
2751
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان