معاون توسعه دانشگاه علوم پزشكی دزفول:

۶۰ نفر از پرسنل بیمارستان بزرگ دزفول به كرونا مبتلا شده اند

۶۰ نفر از پرسنل بیمارستان بزرگ دزفول به كرونا مبتلا شده اند به گزارش بیمارستان دی معاون توسعه دانشگاه علوم پزشكی دزفول با اشاره به ابتلای حدود 60 نفر از پرسنل بیمارستان بزرگ دزفول به كرونا، اظهار داشت: مردم شرایط كادر درمان را درك و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.عبدالناصر میرشکاک در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: اهتمام مردم دزفول نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تردد غیر ضرور در سطح جامعه بعد از ایام نوروز و روز طبیعت کاهش شایان توجهی یافته که این امر سبب ۱۰ برابر شدن آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان نسبت به یک ماه قبل شده است.
وی با اعلان اینکه هم اکنون ۳۰ درصد از تخت های بیمارستان بزرگ دزفول به بیماران کرونایی اختصاص یافته است، اضافه کرد: ۷۰ درصد از ظرفیت تخت های Icu بیمارستان نیز به بیماران کرونایی اختصاص یافته پس پر شدن ظرفیت بیمارستان با بیماران کرونایی باعث شده تا برای بستری سایر بیماران از قبیل بیماران دیابتی، قلب و عروق و مغز و اعصاب گرفتار کمبود تخت باشیم.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول از ابتلای ۶۰ نفر از پرسنل بیمارستان بزرگ دزفول همچون مدیر و مدیر مالی بیمارستان به کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: کادر درمان به شدت تحت فشار هستند. در این هوای گرم تحمل لباس های مخصوص درمان به مدت چند ساعت نفسگیر است؛ بدین سبب عاجزانه از مردم تقاضا داریم نهایت همکاری را برای کاهش زنجیره انتقال بیماری با ما داشته باشند.
میرشکاک در ادامه با اعلان اینکه خیلی از مردم کرونا را جدی نگرفته اند، عنوان کرد: هم اکنون تمام مردم با کرونا آشنا شده اند و مسائل مربوط به این بیماری را بوسیله رسانه ها، فضای مجازی و مسئولان دریافت کرده اند اما به رغم اینکه دانش کافی درباب کرونا وجود دارد متأسفانه بینش وجود ندارد.
وی با اشاره به ابتلاء و فوت خیلی از مردم در ایران و جهان بر اثر این بیماری، اشاره کرد: آمار همچنان درحال افزایش است اما مردم شهرستان بی توجه به وضعیت بحرانی در خیابان، بازار و پارک ها حاضر می شوند در صورتیکه اگر اینگونه پیش برود آینده بسیار تلخی در انتظار دزفول خواهد بود.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول با انتقاد از برگزاری مجالس عروسی و عزا و دورهمی های خانوادگی و فامیلی توسط مردم دزفول، بیان کرد: این مجالس موجب بروز فاجعه شده در صورتیکه عمده این مجالس هیچ گونه ضرورتی ندارند. از سویی اگر بانیان مجالس با تعداد محدودی مبادرت به برگزاری جشن ها و مجالس عزای خود کنند هیچ خللی در برنامه آنها وارد نمی گردد.
میرشکاک، خواهان توجه جدی مردم در امتداد استفاده از ماسک و دستکش شد و اظهار داشت: شست و شوی دست ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم جدی گرفته شود؛ ضمن اینکه مسئولان نیز به این نکات اهتمام داشته باشند چونکه کرونا همچون یک آتش سوزی است که به سرعت سرایت می کند، هر چند شاید بطور کامل مهار نشود اما با رعایت اصول بهداشتی می توانیم آتش را کم و محدود نماییم.
وی با اشاره به اینکه مهار کرونا فقط وظیفه دولت و نیروهای مسلح نیست، افزود: درمان بیماران و محدودیت های کرونایی سبب بروز مشکلات اقتصادی زیادی برای دولت و مردم شده است پس مردم به جهت اینکه هر چه زودتر این شرایط بحرانی کنترل شود بجای مهمانی و حضور در جامعه، در خانه بمانند و با روش های مختلف خودرا سرگرم کنند.
میرشکاک با اعلان اینکه ۸۰ درصد از افراد مبتلا به کرونا هیچ گونه علائمی ندارند، افزود: ممکنست یک هم صحبتی ساده با این افراد، یک دست زدن معمولی به سطوح در خارج از منزل و یا یک تردد غیرضرور هرچند کوتاه در جامعه، موجب ابتلای افراد به ویروس شود بدین سبب در خانه ماندن سبب در امان ماندن مردم از ابتلاء به این ویروس خواهد شد.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به فعالیت مستمر مراکز ۱۶ ساعته و آزمایشگاه تشخیص کرونا در دزفول، اظهار نمود: بمنظور شناسایی افراد مبتلا و کنترل وضعیت، بیماریابی در دزفول افزایش داشته است.
میرشکاک به بیماران سرپایی اصرار کرد تا اتمام دوره ۱۴ روزه درمان در خانه بمانند و اضافه کرد: افراد مبتلا که باید در خانه قرنطینه شوند با اعضای خانواده تماس نزدیک نداشته باشد و به هیچ عنوان از منزل خارج نشود. متأسفانه بعضی از این افراد بی توجه به این امر در جامعه تردد می کنند و سبب انتقال بیماری می شوند.
وی با اشاره به وجود نقاهتگاه در دزفول، اظهار داشت: بیماران سرپایی که تست کرونای آنها مثبت می شود در صورتیکه شرایط مناسب ایزوله برای قرنطینه خانگی را ندارند می توانند در نقاهتگاه این دوره درمان و قرنطینه خودرا سپری کنند هر چند متأسفانه خیلی از مردم نسبت به این مساله مقاومت می کنند.
میرشکاک در آخر از مردم خواست از ترددهای غیرضرور پرهیز کنند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و درک شرایط سخت کادر درمان زنجیره انتقال ویروس را کاهش دهند.
به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، بیمارستان بزرگ دزفول هم اکنون پذیرای بیماران مبتلا به کرونا از شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شامل دزفول، شوش و گتوند است.
شهرستان دزفول بعد از اهواز دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در استان خوزستان است.
به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی افزایش نمونه گیری و بیماریابی، برگزاری مجالس عزا و عروسی، دورهمی های فامیلی و بی توجهی مردم نسبت به رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی از دلیلهای اصلی افزایش آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان است.

1399/03/10
12:33:46
5.0 / 5
2443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان