عوارض شدید كووید-۱۹ در كمین یك پنجم از مردم جهان

عوارض شدید كووید-۱۹ در كمین یك پنجم از مردم جهان به گزارش بیمارستان دی یك گروه از متخصصان بین المللی بر مبنای بررسی های خود اظهار داشتند: حدود یك پنجم از مردم جهان گرفتار بیماری های جسمی هستند كه می تواند عوارض بیماری كووید-۱۹ را در آنان تشدید كند.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است از هر پنج نفر در جهان یک نفر حداقل به شکلی از بیماری جسمی مبتلاست که می تواند او را در معرض فزاینده نوع شدید بیماری کووید-۱۹ قرار دهد.
همینطور این متخصصان تاکید کردند: درحالیکه بررسی اطلاعات در رابطه با ۱۸۸ کشور جهان نشان داده است ۲۲ درصد از جمعیت جهان یا حدود ۱.۷ میلیارد نفر به اقدامات حفاظتی بیشتر نیاز دارند، تمامی مبتلایان به بیماری های زمینه ای در صورتی که به کروناویروس جدید آلوده شوند به نوع شدید بیماری مبتلا نمی شوند.
این تیم تحقیقاتی بین المللی نتیجه گرفتند که چهار درصد یعنی حدود ۳۴۹ میلیون نفر از این افراد نیاز دارند تا در بیمارستان بستری شده و خدمات درمانی دریافت نمایند.
محققان با اشاره به اینکه بیشتر کشورها محدودیت های اعمال شده به منظور کنترل شیوع کروناویروس را تسهیل کرده اند و دولت ها به دنبال عرضه روش هایی برای حفاظت از اقشار صدمه پذیر هستند، اظهار داشتند: این امیدواری وجود دارد تا برآوردهای انجام گرفته نقطه شروع مفیدی در طراحی اقداماتی باشد که با کمک آنها بتوان از افراد در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری محافظت کرد.
به قول محققان این اقدامات می تواند شامل سفارش هایی باشد که بر مبنای آن افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای متناسب با وضعیت خود فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند یا در صورت کشف واکسن بیماری کووید-۱۹، این افراد در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.
به گزارش هلث دی نیوز، بیماری های قلبی، بیماری مزمن کلیوی، دیابت و بیماری مزمن تنفسی همچون شاخص های خطرزا در بروز نوع شدید بیماری کووید-۱۹ هستند.
منبع:

1399/03/27
15:36:04
5.0 / 5
2810
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان