در نشست مشترك نظام پزشكی و وزارت بهداشت تاكید شد؛

لزوم ساماندهی آزمایشات خارج از آزمایشگاه ها

لزوم ساماندهی آزمایشات خارج از آزمایشگاه ها به گزارش بیمارستان دی معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی، در نشست مشترك با مدیركل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت، بر ضرورت ساماندهی نمونه گیری خارج از آزمایشگاه تاكید نمودند.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، در نشست محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با سیامک سمیعی مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت، نظارت بر فرآیندها و اجرای کامل پروتکل ها و دستورالعمل های آزمایشگاهی در کووید۱۹ در دستور کار قرار گرفت.
این نشست، در محل سازمان نظام پزشکی تشکیل و محورهای مشترک در دستور کار سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت قرار گرفت.
لزوم ساماندهی نمونه گیری خارج از آزمایشگاه و تبلیغ آزمایش ها برای انجام خدمات در زمان کرونا و نقش استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین در تسهیل فرآیندها.
نظارت بر فرآیندها و اجرای کامل پروتکل ها و دستورالعمل های آزمایشگاهی در کووید ۱۹
بحث و تبادل نظر و بررسی راهکارهای حفظ زنجیره تأمین آزمایشگاهی با روش های تأمین مالی، تجهیزاتی و خرید تضمینی جهت پشتیبانی از آزمایشگاه های کشور با تاکید بر آزمایشگاه های خصوصی با جلب مشارکت صاحبان فرآیند شامل تولید کننده، وارد کننده، مصرف کننده و خریدار خدمت بر مبنای صلاحیت های حرفه ای و نیاز کشور.
استفاده ازظرفیت پشتیبانی آزمایشگاهی به خصوص آزمایشگاه های خصوصی در فرایندهای بازگشایی و بازگشت به کار جامعه به منظور پشتیبانی از فعالیتهای اقتصادی و استمرار آن در دوران کووید ۱۹ از راه نقش آزمایشگاه و آزمایش در برنامه های کلان وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی و پشتیبانی از عرضه خدمات مطلوب به مردم به صورت ادغام یافته با برنامه های ستاد کرونا.
ساماندهی فعالیت استارت آپ ها با توجه به ماهیت اطلاع رسانی و تبلیغات آنها بر مبنای استانداردهای ملی و بین المللی و پیشگیری از تحمیل هزینه ها و ایجاد تقاضای القایی بر مردم و پشتیبانی از کسب و کارهای فوق با اراده بسته خدمت حمایتی از عرضه دهندگان خدمات سلامت در جهت افزایش اعتماد مردم به نظام سلامت و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا.


منبع:

1399/05/14
14:24:55
5.0 / 5
1959
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان