برخی باورهای اشتباه در ایام كرونایی

برخی باورهای اشتباه در ایام كرونایی بیمارستان دی: در این روزهای جولان كرونا كه آگاهی نسبت به پروتكل های بهداشتی نقش بسزایی در جلوگیری از انتقال ویروس دارد، باورهای بهداشتی اشتباه و همین طور رفتارهای وسواس گونه نیز می تواند سلامت شهروندان را به خطر اندازد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، بنا بر سفارش متخصصان در این روزهای کرونایی که بازار شایعات نیز داغ است، برخی افراد به سبب عدم آگاهی به بعضی از این شایعات اعتماد کرده و اقدامات بهداشتی اشتباهی انجام می دهند که علاوه بر اینکه اثری در جلوگیری از انتقال ویروس ندارد، می تواند سلامت آنها را نیز به خطر اندازد.
- بعنوان نمونه برخی افراد به اشتباه فکر می کنند گرم نگه داشتن و بالا بردن بیش از اندازه دمای اتاق می تواند در جلوگیری از انتقال ویروس نقش داشته باشد درحالی که این مساله باوری بدون پشتوانه علمی است.
- همین طور یکی دیگر از باورهای اشتباه در ایام کرونایی این است که حمام کردن با آب داغ روش مناسبی برای مقابله با ویروس می باشد، درحالی که این اقدام نیز باوری اشتباه و غیرعلمی است.
- با وجود باور برخی افراد، تا کنون هیچ سند علمی اثر روغن ها و مکمل های گیاهی را در درمان بیماری کرونا تایید نکرده است.
-یکی از رفتارهای اشتباه در این روزها، استفاده افراطی از محلول های سفید کننده و پاک کننده با غلظت زیاد است.
- با فرا رسیدن نیمه دوم سال و سرد شدن هوا ممکنست خیلی از افراد از بازگذاشتن پنجره ها برای تهویه مناسب غافل شوند که این مسئله می تواند احتمال انتقال ویروس را افزایش دهد.
- در روزهایی که به سبب محدودیت های کرونایی ساعات ماندن افراد در خانه افزایش یافته است، یکی از اقدامات اشتباه پر کردن کابینت ها از تنقلات و خوراکی های پرکالری و ناسالم می باشد، مصرف این خوراکی ها می تواند موجب افزایش وزن و مشکلاتی از قبیل دیابت و بالارفتن فشار خون شود.
- شست و شو و تعویض به هنگام ملحفه ها و توجه به نظافت رختخواب، یکی از اقدامات مهمی است که در ارتقای بهداشت افراد اثر مثبتی دارد.
- نگهداری گل و گیاه در منزل می تواند موجب بهبود کیفیت هوای داخل اتاق شود.
- یکی از نکات مهم در استفاده از دستمال های یک بار مصرف، امحای بهداشتی آن هاست و بی توجهی به این مسئله می تواند موجب انتقال آلودگی و سرایت ویروس شود.
- بااینکه اصلی ترین راه انتقال ویروس کرونا عدم رعایت فاصله مناسب با افراد بیمار است، اما همچنان ضدعفونی کردن روزانه سطوحی مانند دستگیره های در، اسباب بازیهای کودکان، کلیدهای برق و... سفارش م یشود.
- بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بسیاری از افراد آن طور که باید به نظافت منظم اسکاچ، سیم و اسفنج ظرفشویی توجه نمی کنند در صورتیکه این امر یکی از نکات مهم بهداشتی است که می تواند در جلوگیری از انتقال انواع میکروب ها نقش مهمی داشته باشد.
منبع:

1399/07/19
11:42:47
5.0 / 5
1424
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان