سفارش های وزارت بهداشت برای پیش گیری از ابتلای كودكان به كرونا

سفارش های وزارت بهداشت برای پیش گیری از ابتلای كودكان به كرونا سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه کلیه گروه های سنی، همچون گروه سنی کودکان و نوجوانان در معرض خطر مبتلاشدن به ویروس کرونا هستند، سفارش هایی را برای پیش گیری از مبتلاشدن به کرونا در کودکان اعلام نمود.به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: همانطور که بارها اعلام کردیم، کلیه گروه های سنی، همچون گروه سنی کودکان و نوجوانان در معرض خطر مبتلاشدن به ویروس کرونا هستند. بدین سبب لزوم استفاده از ماسک در این گروه سنی و نظارت مداوم والدین در نحوه استفاده صحیح از آن، از اهمیت ویژه ای برخوردارست.

وی اضافه کرد: بدین سبب سفارش ما این است که برای کودکان از ماسکهای متناسب با اندازه صورت و برای تشویق آنها به ماسک زدن از ماسکهای رنگی و جذاب استفاده کنید. به کودکان خود آموزش دهید که تحت هیچ شرایطی ماسک خودرا با فرد دیگری تعویض نکنند، هیچ گاه به بخش جلویی ماسک دست نزنند و هنگام برداشتن ماسک از روی صورت از قسمت بندها آنرا خارج کنند. همین طور در صورت مرطوب یا آلوده شدن ماسک، حتما آنرا تعویض کرده و ماسک آلوده را در سطل های زباله دردار بیندازند.

لاری افزود: لازم است که در صورتیکه کودک دارای اختلالات شناختی یا تنفسی شدید می باشد و در تحمل استفاده از ماسک مشکل دارد، حتما با پزشک مشورت شود. بااینکه معمولا برای کودکان مبتلا به نقص ایمنی، مبتلا به فیبروز کیستیک یا بیماری هایی مانند سرطان، استفاده از ماسک سفارش می شود، اما این قدام باید با مشورت پزشک اتفاق بیفتد.

وی اظهار داشت: سفارش می شود برای کودکانی که مهارت لازم برای استفاده از ماسک را ندارند، مانند کودکان گرفتار اختلالات تکاملی، ناتوانی، کم شنوایی، معلولیت و... از محافظ صورت یا شیلد استفاده گردد. همین طور لازم است، محافظ های صورت چندبار مصرف، پس از هربار استفاده به درستی با آب و صابون و مواد شست شو، شسته شوند یا با الکل ۷۰ درصد ضدعفونی شوند.
1399/11/28
21:20:35
0.0 / 5
928
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان