مجلس عزا به تقسیم كرونا ختم شد

مجلس عزا به تقسیم كرونا ختم شد به گزارش بیمارستان دی بوشهر رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: اغلب شرکت کنندگان در مراسم ختم در یکی از شهرهای شهرستان عسلویه، با مبتلا شدن به کرونا مجلس را ترک کرده اند.


جاسم زارعی با اشاره به این خبر افزود: متأسفانه علیرغم همه سفارش ها باز هم شهروندان با حضور در مجالس عزا و عروسی و عدم رعایت سفارش های بهداشتی، سلامت خود و شهروندان را به خطر می اندازند.
وی افزود: بعد از اطلاع تیم رهگیر مرکز خدمات جامع سلامت مربوطه از ابتلای فردی که در مراسم ختم حضور داشته، مبادرت به بررسی و انجام تست سریع از اطرافیان کردند که متأسفانه همگی به حضور در مراسم ختم اذعان داشتند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان عسلویه حال عمومی مبتلایان را خوب توصیف کرد و اظهار نمود: متأسفانه با عادی انگاری عموم و عدم رعایت کامل شیوه نامه ها، الان وضعیت آبی شهرستان به زرد مبدل شده و در صورت ادامه این گونه رفتارها، وضعیت نارنجی و حتی قرمز دور از انتظار نخواهد بود و به ناچار حسب مصوبات ستاد کرونا، افراد سهل انگار شامل صاحبان مراسم عروسی و عزا به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
این مقام مسئول افزود: گزارش هایی در خصوص دعوتی های ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ نفری مراسم عقد و عروسی اوایل سال ۱۴۰۰ در بعضی از شهرها و روستاها واصل شده است و این از مصادیق اقدام ضد بهداشت عمومی به حساب می آید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه تصریح کرد: انتظار ورود بیشتر از پیش مراجع قضایی و نیروی انتظامی داریم تا ان شاءالله از بروز فجایع در سطح شهرستان پیشگیری شود و از همه شهروندان تقاضا داریم از حضور در دورهمی ها و اماکن شلوغ خودداری نمایند و در صورت اضطرار، حضور صرفا با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک باشد.
منبع:

1399/12/27
19:22:21
0.0 / 5
1205
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان