مطالعات محققان نشان می دهد؛

دو درصد بیماران كرونائی در ICU گرفتار سكته مغزی می شود

دو درصد بیماران كرونائی در ICU گرفتار سكته مغزی می شود نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد یک نفر از 50 بیمار کرونائی بستری در بخش آی سی یو، گرفتار سکته مغزی می شوند.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «جاناتان فانینگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کوئینزلند استرالیا، در این زمینه می گوید: «نتایج مطالعه بزرگ ما نشان میدهد برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ شدید که نیاز به بخش مراقبت های ویژه دارند، بروز سکته مغزی معمول نیست و به ندرت عامل مرگ است.»
وی در ادامه می افزاید: «در حالی که ممکنست نسبت مبتلایان گرفتار سکته مغزی آنچنان که در ابتدا تصور می شد نباشد، اما شدت پاندمی به مفهوم تعداد مطلق کلی بیماران در سراسر جهان است و نتایج مداوم آن یک بحران عمده بهداشت عمومی خواهد بود.»
علیرغم خطر پایین سکته مغزی برای بیماران کرونائی، یافته ها نشان میدهد که کروناویروس می تواند سبب بروز مشکلات قابل توجه نورولوژیکی شود.
در این مطالعه، اطلاعات حدود ۲۷۰۰ بیمار کرونائی بستری در آی سی یو در ۲۵ کشور جهان از اول ژانویه تا ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ جمع آوری شد. در مجموع ۵۹ نفر از این بیماران گرفتار سکته مغزی شدند.
از بین این تعداد، ۱۹ نفر (۳۲ درصد) گرفتار سکته مغزی ایسکمیک، ۲۷ نفر (۴۶ درصد) گرفتار سکته مغزی خونریزی دهنده، و ۱۳ نفر (۲۲ درصد) گرفتار سکته مغزی غیرمشخص شدند.
افرادی که سکته مغزی خونریزی دهنده داشتند تا پنج برابر بیشتر از بیمارانی که سکته نکرده بودند با خطر مرگ روبرو بودند. افرادی که سکته مغزی ایسکمیک داشتند، با افزایش ریسک مرگ روبرو نبودند.

1400/02/01
21:42:53
5.0 / 5
171
تگهای خبر: بهداشت , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان