اعلام گمرك به دادستانی:

دپوی 6 کانتینر تجهیزات پزشکی آلمانی

دپوی 6 کانتینر تجهیزات پزشکی آلمانی بیمارستان دی: اعلام گمرک به دادستانی از این حکایت دارد که شش کانتینر حاوی دستگاه های پیشرفته و سایر تجهیزات پزشکی خریداری شده از آلمان، سالهاست که به ایران رسیده و در گمرک دپو شده است ولی با وجود صدور مجوزهای ترخیص، صاحب کالا به بهانه مالی در این رابطه اقدام نکرده است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، رسوب و دپوی اقلام در گمرک هربار با بیان گزارش هایی قابل تامل از این دست کالاها همراه است؛ بطوریکه در بعضی موارد همان اقلامی که هم اکنون نیاز مردم هستند شامل کالای اساسی تا تجهیزات و اقلام پزشکی در گمرک و بنادر رسوب کرده است.
بتازگی نیز دادستان عمومی و انقلاب تهران به جریان کالاهای رسوبی در گمرک ورود کرده و خواهان اعلام گزارشی در این رابطه شده بود که به دنبال آن نیز گمرک ایران از گمرک های اجرائی خواسته بود تا ظرف ۴۸ ساعت نسبت به ارسال لیست کلیه اقلام رسوبی موجود در گمرک ها شامل نهاده های دامی، مواد غذایی، دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای سرمایه ای با ذکر جزئیات اقدام نماید.
در همین جریان، اعلام گزارش گمرک ایران به دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس بیان کننده دپوی اقلام پزشکی در گمرک شهید رجایی است ؛به طوری که اعلام شده مقادیر زیادی کالاهای رسوبی و تجهیزات پزشکی همچون شش کانتینر حاوی دستگاه های پیشرفته ام آر آی، سی تی اسکن، لاپاراسکوپی و سونوگرافی و یا سایر تجهیزات پزشکی، ساکشن قلب و ریه، آنژیوکت و سایر اقلام مرتبط در بندرعباس موجود است.
گزارش معاون فنی گمرک نشان میدهد که این اقلام متعلق به یک شرکت با ارزش میلیونها یورو و همگی از کشور آلمان خریداری و سالیان قبل به ایران وارد شده و مقرر بوده که برای تجهیز بیمارستان ها یا درمانگاه ها مورد استفاده قرار بگیرد.
اما در ارتباط با دلیل عدم ترخیص این محموله اقلام پزشکی نیز اینطور اعلام شده که صاحب کالا عدم تمکن مالی جهت پرداخت دموراژ کانتینرها و هزینه انبارداری را مشکل اصلی اظهار و ترخیص این دستگاهها اعلام نموده در صورتیکه مجوزهای ورود قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ترخیص صادر گردیده است.
در این گزارش، گمرک ایران با اشاره به این که باتوجه به اهمیت و حساسیت موضوع و نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی به تجهیزات پزشکی در وضعیت تحریمی و کرونائی موجود، از دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس خواسته شده که نسبت به تشکیل جلسه فوری با مسئولان گمرک، بنادر، دانشگاه علوم پزشکی و صاحب کالا موضوع این کالای رسوبی مورد بررسی قرار گرفته و فورا تعیین تکلیف شود.
منبع:

1400/09/13
16:54:52
5.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان