ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت بیمارستان دی: با کیفیت ترین درب ضد سرقت موجود در بازار ایران درب ضد سرقت ترک است. این درب ها از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار هستند.


از جمله موارد مهمی که در زمان خرید درب ضد سرقت باید به آن دقت کنید ابعاد درب است. یک بررسی کلی کافی است که به این نتیجه برسید که ابعاد استانداردی برای تولید درب های ضد سرقت در تمام دنیا تعریف نشده است. با این حال درب های ضد سرقت دارای ابعادی هستند که انتخاب آنها را برای یک کاربرد متناسب ساده تر میسازد. در این مقاله به مقایسه ابعاد انواع درب های ضد سرقت می پردازیم. شناخت این ابعاد خرید درب ضد سرقت را برای شما راحت تر می سازد.

ابعاد استاندارد درب های ضد سرقت

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت از جمله مشخصات فنی آن است که از نظر نوع کاربرد درب اهمیت دارد. معمولا درب های ضد سرقت یا به صورت آماده به فروش می رسند و یا به شکل سفارشی تهیه می شوند. بنابراین ابعاد چنین درب هایی یا در حالت استاندارد قرار دارد و یا مطابق با سفارش مشتری طراحی و ساخته می شود. یکی از مسائلی که در تعیین ابعاد درب ضد سرقت بسیار مهم است اندازه دیواری است که درب روی آن نصب می شود.

معمولا ساب فریم استاندارد برای درب های ضد سرقت 111 سانتی متر و ارتفاع آن 212 سانتی متر است. به این معنا که فاصله از کف تا زیر نعل درگاه از 212 سانتی متر نباید بیشتر باشد.

اما در حالت سفارشی هیچ محدودیتی برای فروش درب ضد سرقت وجود ندارد و می توان درب ضد سرقت را در ابعاد استاندارد اما طول و عرض های متفاوت ساخت. با این حال باید توجه کنید که حتی در ساخت درب ضد سرقت سفارشی عرض درب هیچگاه نباید از 125 سانتی متر بیشتر شود. در صورتی که عرض درب بیشتر از این مقدار باشد از دب های یک و نیم لنگه یا دو لنگه استفاده می شود.

اندازه ابعاد درب ضد سرقت یک و دو لنگه

ابعاد درب ضد سرقت یک لنگه معمولا 97*204 سانتی متر است و فریم آن دارای 216 سانتی متر طول و 122 سانتی متر عرض است.

در صورتی که درب ضد سرقت ترک دو لنگه می خواهید باید بدانید که عرض آن حداقل باید 150 سانتی متر باشد. معمولا سرتاسر اطراف این نوع درب ها از قوطی فلزی با ابعاد 40*80 میلیمتر ساخته شده که تأثیر بسیاری در افزایش مقاومت آن دارد.

اگر نیاز دارید که دربی با عرض بیش از 150 سانتی متر داشته باشید باید درب ضد سرقت سفارشی تهیه کنید. معمولا نصب چنین درب هایی بسیار سخت است. درب ضد سرقت سفارشی را معمولا با ورق های برش خورده تهیه می کنند.  درب ضد سرقت لوکس دو لنگه بسیار مهم است که قرینه باشد، به ویژه این مسئله در عرض های کمتر از 180 سانتی متر بیشتر  اهمیت دارد و به همین دلیل معمولا لنگه بازشو را کمی بزرگتر از لنگه ثابت می سازند.

ابعاد درب ضد سرقت ترک

با کیفیت ترین درب ضد سرقت موجود در بازار ایران درب ضد سرقت ترک است. این درب ها از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار هستند. واردات درب های ترک به ایران ساده است و بنابراین تعجبی ندارد که در بازار ایران انواع درب ضد سرقت ترک در ابعاد مختلف موجود است.

ابعاد درب ضد سرقت ترک در کشور ترکیه 210*110 است اما در مورد درب های وارداتی به ایران با توجه به نیاز مشتری ایرانی  و کاربرد درب ها در ایران ابعاد انواع درب ضد سرقت ترک وارداتی موجود در بازار ایران با استاندارد درب ضد سرقت ترک که در خود ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. معمولا ایرانی ها درب های بزرگتری را سفارش می دهند.

درب ضد سرقت ترک موجود در بازار ایران دارای ابعاد طولی 205 تا 215 و عرض 110 تا 115 است. و عرض بازشوی مفید آن باری ارتفاع 2 متر معمولا 94 سانتی متر است.

ابعاد درب ضد سرقت چینی

درب ضد سرقت چینی با ابعاد استاندارد حداقل  عرض 90 سانتی متر تولید می شوند. درب های ضد سرقت چینی استاندارد در ایران دارای ابعاد 105*210 سانتی متر هستند که ابعاد  استانداردی محسوب می شود. در واقع باید گفت که درب های ضد سرقت چینی با توجه به ابعاد استاندارد شرکت سازنده تولید می شوند و در حال حاضر این درب ها با طول و عرض های مختلفی در بازار وجود دارد.

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت ایرانی

در مورد درب ضد سرقت ایرانی نیز مانند درب های ضد سرقت چینی استاندارد خاصی تعریف نشده است و هر شرکت سازنده استانداردهای خود را دارا است. بنباراین نمی توان اندازه دقیقی را با عنوان اندازه استاندارد برای این درب ها مشخص کرد. معمولا درب ضد سرقت ایرانی بر اساس نیاز مشتری و به صورت سفارشی طراحی و تولید می شود. بنابراین در صورتی که درب ضد سرقت ایرانی بخرید می توانید ابعاد سفارشی خود را جهت ساخت به سازنده ارائه کنید.

جمع بندی نهایی

در زمان خرید درب ضد سرقت یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب درب بر اساس سایز استاندارد است. معمولا هیچ استاندارد تعریف شده ای در سطح بین المللی برای ساخت درب ضد سرقت وجود ندارد و به همین دلیل درب های ضد سرقت با ابعاد متنوعی در بازار موجود هستند.

درب ضد سرقت را می توان به صورت سفارشی ساخت که در این صورت ابعاد آن با توجه به نیاز مشتری تغییر پیدا می کند. البته باید توجه داشت که ابعاد حدودی برای مشخص شدن یک لنگه یا دو لنگه بودن درب ضد سرقت وجود دارد که باید مد نظر قرار گیرد تا کارایی درب دچار مشکل نشود. در میان درب های موجود در بازار ایران درب ضد سرقت ترک دارای ابعاد استاندارد مشخص و تعریف شده است.

درب های ضد سرقت چینی معمولا با ابعاد مختلفی تولید می شوند که استاندارد آنها را شرکت سازنده مشخص می کند. درب ضد سرقت  ایرانی نیز با توجه به نیاز مشتری و اغلب به صورت کاملا سفارشی ساخته می شود. بنابراین به نظر می رسد برای کاربران ایرانی استفاده از درب ضد سرقت ایرانی بهترین گزینه باشد چرا که مشتری می تواند آن را بر اساس کاربرد و ابعادی که نیاز دارد سفارش دهد.

1400/09/17
22:50:46
5.0 / 5
433
تگهای خبر: رپورتاژ , كیفیت , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان