یافته جدید پزشكی؛

ژن درمانی روشی جدید برای ریشه كنی HIV در آینده

ژن درمانی روشی جدید برای ریشه كنی HIV در آینده بیمارستان دی: تحقیقات بر روی حیوانات آزمایشگاهی نشان داده است ژن درمانی دارای پتانسیل ریشه كن كردن HIV در افراد مبتلا به این ویروس می باشد.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، محققان دانشگاه كالیفرنیا در این مطالعه بر استفاده از ژن های CAR (گیرنده آنتی ژن شبیه سازی شده) تمركز كردند. محققان در لابراتوار با آزمایش بر روی میمون ها دریافتند این سلول های مهندسی شده برای مدت بیش از دو سال باعث نابودی سلول های آلوده به HIV شدند.
اسكات كیچن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «هدف ما در این آزمایش درمان است. و ما می دانیم كه برای درمان HIV، نیاز به یك واكنش ایمنی موثر است. »
دانشمندان در این مطالعه، در كوشش برای تولید ایمنی بلندمدت در مقابل HIV، ویروس عامل ایدز بودند. هم اكنون، درمان ضدویروسی برای تحت كنترل قرار دادن HIV استفاده می شود، اما باعث حذف و ریشه كنی ویروس از بدن نمی گردد.
كیچن در مورد شیوه جدید می گوید: «از لحاظ ایمنولوژی، سلول های T، سلول های هستند كه به شدت مسئول توانایی ما در مقابله با پاتوژن ها و رهایی از عفونت ها و هر چیز غیرعادی در بدن هستند. »
وی در ادامه می افزاید: «هر سلول T دارای یك گیرنده منحصربه فرد یا مولكول، بر روی خود است. این گیرنده به سلول اجازه می دهد تا هدف خاص خود یعنی باكتری، قارچ یا ویروس را بشناسد. و زمانیكه ویروس را شناخت به حذف آن از بدن اقدام می كند. »
كیچن اذعان می كند: «ما در این آزمایش از گیرنده های مصنوعی یا CAR بهره برده و اجازه دادیم آنها آنچه را كه ما می خواهیم یعنی HIV، را شناسایی كنند. »
هدف از این مطالعه، تولید واكسیناسیون معكوس بود كه سیستم ایمنی را برای هدف قرار دادن HIV مهندسی كند.
حال مقرر است این آزمایش در طول دو تا سه سال اینده بر روی انسان صورت گیرد.

1396/10/16
18:32:56
5.0 / 5
5376
تگهای خبر: درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان