مطالعات نشان می دهد؛

واکسن کووید ۱۹ تاثیری بر درمان های IVF ندارد

واکسن کووید ۱۹ تاثیری بر درمان های IVF ندارد بیمارستان دی: دانشمندان هیچ تاثیر بد بر درمان های IVF بعد از تزریق واکسن کووید 19 پیدا نکرده اند.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه آیووا نخستین مطالعه را جهت بررسی چگونگی تأثیر واکسن های کووید ۱۹ بر IVF انتقال جنین تازه انجام دادند.
دانشمندان هیچ ارتباط منفی در نرخ حاملگی بین بیماران IVF واکسینه شده و واکسینه نشده پیدا نکردند.
افرادی که به دنبال تشکیل خانواده بوسیله درمان های باروری مانند لقاح آزمایشگاهی (IVF) هستند، ممکنست در مورد این که چگونه واکسن کووید ۱۹ بر نتیجه آنها تأثیر بگذارد، نگران باشند.
تحقیقات قبلی نشان میدهد که واکسن های کووید ۱۹ بر نتایج باروری در بیماران IVF که از جنین های منجمد استفاده می نمایند، تأثیر نمی گذارد. تحقیقات اوایل سال جاری تأیید کرد که واکسن های کووید ۱۹ تأثیر منفی بر شانس بچه دار شدن زوجین ندارد.
IVF روشی است برای مساعدت با بانوانی که قادر به آبستن شدن بوسیله روش های طبیعی نیستند. IVF از روش های مختلفی برای برداشت تخمک های انسان از یک زن و بارور کردن آنها در خارج از بدن او استفاده می نماید.
پس از لقاح، تخمک به جنین تبدیل می شود. پزشک می تواند جنین را جهت استفاده بعدی در چرخه انتقال جنین منجمد کند. روش دیگر، پزشک چند روز بعد از لقاح، جنین را در رحم زن می کارد، فرآیندی که به آن انتقال جنین تازه می گویند.


منبع:

1401/02/19
10:09:23
5.0 / 5
262
تگهای خبر: پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان