از ابتدای امسال تاكنون؛

گرد و خاک 12 هزار خوزستانی را به مراکز درمانی کشاند

گرد و خاک 12 هزار خوزستانی را به مراکز درمانی کشاند به گزارش بیمارستان دی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: ۱۲ هزار و ۱۹۶ بیمار دارای علایم تنفسی از آغاز سال جاری تابحال به علت گرد و خاک به مراکز درمانی استان مراجعه نموده و درمان شدند.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، حبیب حی بر ظهر امروز شنبه در گفت وگویی رسانه ای اظهار نمود: آمار رجوع بیماران صدمه دیده از گرد و غبار به مراکز درمانی خوزستان بسیار بالا بوده و همین مساله فشار زیادی را به بیمارستان های استان وارد کرده است.
وی ضمن اشاره به رجوع ۱۲ هزار و ۱۹۶ بیمار دارای علایم تنفسی از آغاز سال جاری تابحال به علت گرد و غبار به مراکز درمانی استان اضافه کرد: از این تعداد بیمار ۱۱ هزار و ۴۵۹ نفر به صورت سرپایی درمان شده و ۷۳۷ نفر در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های خوزستان بستری شدند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی هیچ مورد فوتی بر اثر پدیده گرد و غبار در خوزستان گزارش نشده است.
وی اظهار داشت: از عموم مردم بخصوص بیماران قلبی، تنفسی و سالمندان درخواست می شود که با بروز گرد و غبار در خوزستان حتما سفارش های پزشکی را کاملاً رعایت نمایند و در صورت امکان از منزل خارج نشوند.


منبع:

1401/03/10
10:06:49
5.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان