پوشش ۲۱ درصدی ماسک در سراشیبی موج هفتم کرونا

پوشش ۲۱ درصدی ماسک در سراشیبی موج هفتم کرونا به گزارش بیمارستان دی، در هفته گذشته شکایت از عرضه مواد غذایی فاسد در اصناف تهیه و توزیع مواد غذایی، در بالای جدول شکایت های بهداشتی قرار گرفته است و بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت این شکایات در ارتباط با نانوایی ها و با مبحث عدم رعایت بهداشت دست و عدم استفاده از ماسک توسط کارکنان بوده است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، طبق اعلام وزارت بهداشت، بر مبنای آخرین نقشه رنگبندی کرونایی در کشور، هم اکنون ۸ شهر در وضعیت قرمز، ۱۱۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰۲ شهر در وضعیت زرد و ۲۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند و بنابر اعلام کارشناسان سلامت، کشور حالا در شاخه نزولی موج هفتم کرونا قرار دارد.


در عین حال برپایه اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۱، (۲ تا ۱۲ شهریور ماه) به بالغ بر ۳۱.۱۸ درصد رسیده است.


روند رعایت پروتکلهای بهداشتی و مقایسه آن با تعداد موارد مبتلا شدن به بیماری کرونا را تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ می توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:


در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استانهای کشور در بازه زمانی ۲ تا ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۰.۲۶ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان آذربایجان غربی با ۶۲.۲۶ درصد و پایین ترین میزان رعایت هم در استان هرمزگان با ۲۵.۱۶ درصد بوده است.


همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۶ مرداد تا ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۰.۲۶ درصد بوده است که فرودگاه ها با ۹۵ درصد بیشترین میزان رعایت و مراکز ورزشی با ۴۰.۷۰ درصد پایین ترین میزان رعایت را در این شاخص داشته اند.


بنابر اعلام وزارت بهداشت، میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استانهای کشور از ۲ تا ۹ شهریور ماه بالغ بر ۲۱.۳۶ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان البرز با ۳۵.۳۴ درصد و پایین ترین میزان رعایت در ارتباط با آذربایجان شرقی با ۱۴.۳۲ درصد بوده است.


همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور از ۲۶ مرداد تا ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۱.۳۶ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی در ارتباط با دانشگاه ها با ۷۴ درصد و پایین ترین میزان استفاده از ماسک در ارتباط با استخرهای شنا و مراکز تفریحی با ۱۶.۸۷ درصد است.


میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی استانهای کشور هم از ۲ تا ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، ۲۸.۶۷ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در ارتباط با استان آذربایجان غربی با ۴۲.۷۸ درصد و پایین ترین میزان رعایت در ارتباط با استان لرستان با ۱۹.۳۴ درصد بوده است.


همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی کشور از ۲۶ مرداد تا ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، ۲۸.۶۷ درصد بوده که دانشگاه ها ۷۸ درصد بیشترین میزان رعایت و پایانه های مسافربری درون شهری با ۲۳.۳۴ درصد پایین ترین میزان رعایت پروتکل فاصله گذاری را داشته اند.


میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور از ۲ تا ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، ۴۰.۸۶ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت در ارتباط با استان همدان با ۸۳.۱۶ درصد و پایین ترین میزان رعایت در ارتباط با استان هرمزگان با ۲۲.۸۴ درصد بوده است.


همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۲۶ مرداد تا ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، ۴۰.۸۶ درصد بوده است. فرودگاه ها با ۹۵ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مراکز ورزشی با ۴۰.۶۶ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.


در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر مبنای اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ ۲ تا ۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۱۷۷۱۵۳ مورد بازرسی انجام شده است.


همچنین طی این مدت تعداد ۳۴۱۲۱ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده اند و ۷۴۵ مورد از این مراکز هم پلمب شده اند.


گزارش آخرین وضعیت بخش بهداشت شکایات مردمی سامانه ملی پاسخگویی ۱۹۰ وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا
تعداد کل تماسهای پاسخ داده شده: ۶۴۵۰ تماس
تعداد کل شکایات ثبت شده: ۲۲۱۶ شکایت
شکایت از عرضه مواد غذایی فاسد در اصناف تهیه و توزیع مواد غذایی، در بالای جدول قرار گرفته است.
بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت شکایات بهداشتی در ارتباط با نانوایی ها است که با مبحث عدم رعایت بهداشت دست و عدم استفاده از ماسک توسط کارکنان گزارش شده است.1401/06/13
10:33:56
5.0 / 5
176
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان