تغییر سبک زندگی و کاهش تشنج های صرع

تغییر سبک زندگی و کاهش تشنج های صرع بیمارستان دی: خراسان رضوی برخی اصلاحات در شیوه زندگی مبتلایان به صرع ممکنست به کاهش تعداد تشنج های آنان کمک نماید.


به نقل از هلث، برای افرادی که صرع را تجربه می کنند، تغییر سبک زندگی ممکنست کلید بهبود کنترل تشنج باشد. در صورتیکه تحقیقات بیشتری باید دراین زمینه صورت گیرد، شواهد اولیه نشان میدهد که تعدادی از اصلاحات سبک زندگی و مهارتهای کاهش استرس ممکنست در ترکیب با مصرف داروهای ضد تشنج برای صرع مفید باشند؛ تعدادی از این موارد در ذیل ارائه شده است.
فعالیت بدنی
ورزش سلامت کلی را بهبود می بخشد و در بیشتر موارد تشنج را بدتر نمی نماید. تعدادی از کارهای بدنی حتی ممکنست به کاهش تشنج برای برخی افراد کمک نماید البته پیش از شروع یک برنامه ورزشی جدید، با متخصص مغز و اعصاب در مورد ورزش ها و کارهایی که قصد انجام آنرا دارید، گفت و گو کنید.
نمونه هایی از ورزش های کم خطر شامل بسکتبال، فوتبال، دویدن و پیاده روی و ورزش های پرخطر شامل کوهنوردی، شیرجه یا اسب سواری است. شنا می تواند ایمن باشد اگر همیشه در حضور یک نجات غریق مراقب یا دیگر شناگران بزرگسال توانمند صورت گیرد.
یوگا ممکنست شکل مفیدی از فعالیت بدنی کم خطر باشد برای اینکه مهارتهای کاهش استرس را در خود جای داده است، بااینکه نتایج تحلیل و بررسی سال ۲۰۱۷ نشان داد که برای تعیین این اثرات در درمان صرع به تحقیقات باکیفیت بیشتری نیاز است.
حمایت عاطفی و روانی
صرع ممکنست همراه با استرس، اضطراب و افسردگی رخ دهد. تحقیقات انتشار یافته در اکتبر ۲۰۱۷ نشان داد که رفتاردرمانی شناختی به سبب تمرکز بر روی طرز فکر و تغییرات رفتاری برای سازگاری با استرس می تواند مفید باشد. رفتاردرمانی شناختی ممکنست منجر به کاهش دفعات تشنج در بعضی از بیماران شود. علاوه بر این، در خیلی از موارد، رفتاردرمانی شناختی می تواند کیفیت زندگی، رفاه عاطفی، خستگی و افسردگی را بهبود بخشد. ذهن آگاهی و مدیتیشن، مشاوره و برنامه های آموزشی نیز مفید بوده است.
موسیقی درمانی
در دهه ۱۹۹۰، مشخص شد که گوش دادن به آهنگ های خاص ممکنست توانایی تفکر را افزایش دهد. تحقیقات محدود برای افراد مبتلا به صرع، نشان میدهد که موسیقی درمانی ممکنست منجر به کاهش تشنج و کاهش ناهنجاری های در رابطه با صرع شود.
تغییرات رژیم غذایی و رژیم درمانی ممکنست فواید مختلفی برای افراد مبتلا به صرع عرضه نماید.
طب سوزنی
این درمان شامل قرار دادن خاص سوزن های نازک در بدن است که برای درمان صرع با نتایج متغیر مورد مطالعه قرار می گیرد.
نتایج بررسی در سال ۲۰۱۴ از طب سوزنی به عنوان درمانی برای صرع حمایت نکرد، در صورتیکه در مطالعه سال ۲۰۲۱، تعدادی از محققان برزیلی کاهش تشنج را برای گروهی از بیماران مبتلا به صرع یافتند.
پیش از این که بتوان در مورد فواید طب سوزنی برای صرع به نتیجه رسید، تحقیقات بیشتری لازم است.
منبع:

1401/06/21
22:44:48
5.0 / 5
356
تگهای خبر: آموزش , استرس , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان