وزیر بهداشت خبر داد؛

افتتاح بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) قم ۲ ماه دیگر

افتتاح بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) قم ۲ ماه دیگر به گزارش بیمارستان دی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از اختصاص 13 میلیارد تومان اعتبار به بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) قم آگاهی داد و اظهار داشت: این مركز تا دو ماه دیگر به بهره برداری می رسد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، سعید نمكی پس از ظهر چهارشنبه در مسافرت خود به استان قم كلینیك ویژه بیمارستان شهید بهشتی را كه با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان ساخته شده است را افتتاح نمود. وی سپس در حاشیه بازدید خود از بیمارستان نیمه كاره امیرالمؤمنین(ع) در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این بیمارستان كه خیریه است مشكلاتی در زمینه بهره برداری داشته كه طی جلساتی با استاندار و نماینده مردم قم در مجلس قرار شد كمیته و كارگروهی برای رفع مشكلات آن تشكیل گردد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی افزود: مشكلات انشعابات بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) برطرف شده و مشكل تأمین مالی ضمن تعهدات خیر برطرف خواهد شد همین طور برای تأمین منابع مالی تأسیسات این بیمارستان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت كه ۳۰ میلیارد تومان دیگر هم خیرین تأمین كردند و مقرر است تا دو ماه دیگر به بهره برداری كامل برسد.
افتتاح كلینیك شهید بهشتی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومانوی درباره كلینیك ویژه شهید بهشتی قم نیز اظهار داشت: این كلینیك بعنوان كلینیك معین برای بیمارستان شهید بهشتی است و پیوست مهمی برای این بیمارستان دارد و بیماران از سطح یك به این كلینیك ارجاع می شوند و برای آن اعتبار ۱۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است. نمكی اضافه كرد: ۶۰۰ كلینیك دیگر مقرر است در سطح كشور مشابه این كلینیك در آینده افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد كه مساحت آن ۵ هزار و ۲۴۰ متر مربع در ۴ طبقه در اختیار مردم قم قرار می گیرد. او در آخر با اشاره به وضعیت گسترش آنفلوانزا در كشور، اظهار داشت: ویروس آنفلوانزا قاتل سركشی بود كه مشكلاتی را در كشور ایجاد كرد ولی خوشبختانه با برنامه ریزی مهار و الان مبتلاشدن به آن سیر نزولی پیدا كرده است. بگفته وزیر بهداشت تا هفته آینده این ویروس در كل مهار خواهد شد ولی این به این معنا نیست كه دیگر مسائل بهداشتی و خود مراقبتی را كنار بگذاریم باید بطور مداوم نسبت به شستشوی دست ها و رعایت مسائل بهداشتی مراقبت بیشتری داشته باشیم. گفتنی است، در كلینیك ویژه شهید بهشتی قم روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ پزشك متخصص و فوق تخصص برای بیماران خدمات درمانی ارائه می كنند.


منبع:

1398/09/21
20:25:42
5.0 / 5
4626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان