نماینده تبریز:

تنها راه كنترل كرونا اجرای سیاست های قاطعانه است نه نیم بند

تنها راه كنترل كرونا اجرای سیاست های قاطعانه است نه نیم بند به گزارش بیمارستان دی یك عضو فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: اگر تعطیلی مانند سایر كشورها اجرایی نشود، سلامتی قشر عظیمی از جامعه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و مسائل اجتماعی و امنیتی بدنبال خواهد داشت.


شهاب الدین بیمقدار در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر لزوم پیگیری و اجرای صحیح دستورات ستاد مقابله با كرونا، بیان كرد: متاسفانه دولت آنطور كه باید در اجرای تصمیمات ستاد مقابله با كرونا محكم نیست. امروز ما شاهد فعالیت بانك ها و اداره ها هستیم و خود این امر موجب می شود تا مردم از خانه ها بیرون آمده و با وسایل شخصی یا عمومی در سطح شهرها تردد كنند كه این امر در شرایط كنونی نگران كننده است.
ایشان سپس اظهار نمود: بنده در نامه ای به معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز اعلام كردم كه با این روند به اقتصاد ضربه سنگین تری وارد می شود. رهبران تمام كشورها سلامت مردم را در اولویت قرار داده و سیاست های سختگیرانه ای را برای مهار این ویروس به اجرا گذاشته اند.
نماینده مردم تبریز در مجلس اشاره كرد: متاسفانه صدا و سیما نیز تمركز خودرا بر روی مشكلات مردم آمریكا و اروپا گذاشته است در صورتیكه باید به تبیین دستورالعمل های ستاد مقابله با كرونا برای مردم بپردازد.
این عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه اشاره كرد: اگر تعطیلی مانند سایر كشورها اجرایی نشود، سلامتی قشر عظیمی از جامعه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و مسائل اجتماعی و امنیتی بدنبال خواهد داشت. بعنوان مثال اگر كارگران یك كارخانه بفهمند كه ۱۰۰ نفر در آنجا مبتلا شده و ۱۰ نفر مرده اند آیا حاضرند بر سركار حاضر شوند؟ اجرای طرح تعطیلی همگانی برای دولت هزینه دارد كه می توان از منابع ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس، بنیاد مستضعفان، صندوق توسعه ملی و حتی حقوق ماهانه نماینده ها بهره برد.
بیمقدار در آخر اشاره كرد: با اجرای سیاست های نیم بند نمی توان جلوی شیوع این ویروس را گرفت. تنها چاره اجرای سیاست های قاطعانه است. اگر تعطیلی را جدی نگیریم اقتصاد بیش از این ضربه خواهد خورد. از طرف دیگر نظر كارشناسان و متخصصان این حوزه باید در اولویت باشد و با جدیت دنبال شود.
منبع:

1399/01/22
13:32:20
5.0 / 5
3600
تگهای خبر: سلامت , متخصص , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان