جدید ترین آمارهای كرونا در جهان

جدید ترین آمارهای كرونا در جهان ۱۹ با سرعت در منطقه آمریكای لاتین رو به گسترش است و موارد جدید مبتلا شدن و فوت ناشی از آن در برزیل، پرو و شیلی گزارش شده است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، افزایش موارد مبتلا شدن و فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در کشورهای آمریکای لاتین در حالی گزارش می شود که کشورهای اروپایی از کاهش موارد مبتلایان جدید، تسهیل قوانین مربوط به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و لغو ممنوعیت سفر خبر می دهند.
تازه ترین آمارها از آن حکایت می کند که شمار قربانیان کروناویروس جدید به ۴۸۵ هزار و ۲۸۰ نفر رسیده و تابحال ابتلای ۹ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴۵۱ نفر هم به این بیماری تأیید شده است.
هم چنین بنابر تازه ترین آمارها تابحال پنج میلیون و ۱۸۶ هزار و ۶۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
از میان سه میلیون و ۸۷۰ هزار و ۴۸۱ مورد ابتلای فعال در سرتاسر جهان سه میلیون و ۸۱۲ هزار و ۳۸۹ مورد معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۸ هزار و ۹۲ مورد معادل دو درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همینطور از پنج میلیون و ۶۷۱ هزار و ۹۷۰ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، پنج میلیون و ۱۸۶ هزار و ۶۹۰ نفر معادل ۹۱ درصد از موارد بهبود یافته و ۴۸۵ هزار و ۲۸۰ نفر معادل ۹ درصد از موارد جان خویش را از دست داده اند.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از طرفی برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس هم بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده دو میلیون و ۴۶۲ هزار و ۷۰۸ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۲۸۲ قربانی
۲. برزیل یک میلیون و ۱۹۲ هزار و ۴۷۴ مبتلا، ۵۳ هزار و ۸۷۴ قربانی
۳. روسیه ۶۱۳ هزار و ۹۹۴ مبتلا، ۸۶۰۵ قربانی
۴. هند ۴۷۳ هزار و ۷۱۹ مبتلا، ۱۴ هزار و ۹۰۷ قربانی
۵. انگلیس ۳۰۶ هزار و ۸۶۲ مبتلا، ۴۳ هزار و ۸۱ قربانی
۶. اسپانیا ۲۹۴ هزار و ۱۶۶ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۲۷ قربانی
۷. پرو ۲۶۴ هزار و ۶۸۹ مبتلا، ۸۵۸۶ قربانی
۸. شیلی ۲۵۴ هزار و ۴۱۶ مبتلا، ۴۷۳۱ قربانی
۹. ایتالیا ۲۳۹ هزار و ۴۱۰ مبتلا، ۳۴ هزار و ۶۴۴ قربانی
۱۰. ایران ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ مبتلا، ۹۹۹۶ قربانی
بعد از آن کشورهای مکزیک با ۱۹۶ هزار و ۸۴۷ مبتلا، آلمان با ۱۹۳ هزار و ۲۵۴ مبتلا، پاکستان با ۱۹۲ هزار و ۹۷۰ مبتلا، ترکیه با ۱۹۱ هزار و ۶۵۷ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۶۷ هزار و ۲۶۷ مبتلا، فرانسه با ۱۶۱ هزار و ۳۴۸ مبتلا، بنگلادش با ۱۲۲ هزار و ۶۶۰ هزار مبتلا، آفریقای جنوبی با ۱۱۱ هزار و ۷۹۶ مبتلا و کانادا با ۱۰۲ هزار و ۲۴۲ مبتلا تابحال بیشتر از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
منبع:

1399/04/06
16:06:45
5.0 / 5
2437
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان