موج دوم كرونا شدیدتر از موج اول است

موج دوم كرونا شدیدتر از موج اول است معاون ستاد مقابله با كرونا در تهران با اعلان اینكه موج دوم كرونا از موج اول خیلی سنگین تر است، اظهار داشت: دستگاه هایی كه در ایام اول تمام قد آمده بودند وسط این دفعه هم بیایند و از نظر نیرو و توان كمك برسانند چون كادر درمان واقعا در مضیقه هستند.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، رضا جلیلی خشنود درباره محدودیتهای اعمال شده در تهران اظهار داشت: فعلا بناست که این محدودیتها یک هفته ادامه پیدا کند و اگر در جلسات بعدی نتایج به خوبی پیشرفت کند، شاید قرنطینه چند روز یا چند هفته بعد ادامه پیدا کند تا بتوانیم این موج دوم را کنترل نماییم.
وی با اعلان اینکه موج دومی که آمده خیلی سنگین است، اضافه کرد: در بیمارستان شهدای تجریش ۱۷۲ نفر از نیروهای خودمان درگیر شدند و خود بنده و معاونتها هم درگیر شدند. من خودم بستری هستم و ریه ام ۴۰ درصد درگیر شده است. معاونت درمان و بهداشت بیمارستان هم بستری هستند.
خشنود با اعلان اینکه موج دوم کرونا موج سنگینی است، اظهار داشت: امیداریم با کمک مردم و رعایت کردن از این موج هم عبور نماییم.
معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره پرشدن تختهای بیمارستانی نیز اظهار نمود: ما با دو مشکل کمبود تخت بستری و کمبود کادر درمان مواجه هستیم. کادر درمان ما اکثرا آلوده می شوند یا اینکه اقوام درجه یکشان مبتلا می شوند که مجبورند از آنها مراقبت کنند.

کمبود تخت های ویژه بستری و نیروی کادر
وی ادامه داد: کمبود تختهای ویژه، تختهای بستری و کمبود نیروی کادر داریم که با قول و مساعدت وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه امیدواریم بتوانیم حداقل به صورت موقت هم که شده نیرو جذب نماییم و به خدمت ادامه دهیم.
خشنود در مورد همراهی دستگاههای مختلف در مقابله با کرونا نیز اظهار داشت: واقعیت امر این است که همه دستگاهها تا حدی که توانستند پای کار بودند، البته انتظار ما خیلی بیشتر است. این موج دوم از موج اول خیلی سنگین تر بود. بیماران بدحال و فوتی ما بیشتر است و به صورتی سیلی که از موج دوم می خوریم شدیدتر است. امیدواریم دستگاه هایی که در ایام اول تمام قد آمده بودند وسط این دفعه هم بیایند و از نظر نیرو و توان کمک برسانند چون کادر درمان واقعا در مضیقه هستند.
معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران که در یک گفت گوی زنده رادیویی صحبت می کرد، درباره اینکه موج دوم کرونا از چه زمانی شروع شده است، اظهار داشت: حدودا از نیمه دوم خرداد با افزایش در میزان مبتلاشدن و چند روز بعد میزان بالایی از مرگ و میر روبه رو شدیم که نشان داد موج دوم موج سنگینی است.
وی در مورد دورکاریها در تهران نیز اظهار داشت: ما از مدتی قبل دورکاری را درخواست کرده بودیم. همین طور خواستیم که افراد پرخطر هم از مراکز کاری دور نگه داشته شوند و تا جایی که ممکنست ساعت کاری کوتاه شود که خوشبختانه با تمام این ها موافقت شده است.1399/04/26
21:43:25
5.0 / 5
2558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان