معاون كل وزارت بهداشت مطرح كرد

درگیری با كرونا حداقل تا یك سال آینده

درگیری با كرونا حداقل تا یك سال آینده به گزارش بیمارستان دی معاون كل وزارت بهداشت با اعلان اینكه تا اطلاع ثانوی و حداقل یك سال آینده درگیر ویروس كرونا خواهیم بود، اظهار داشت: لازم است كه بعضی از تصمیمات و ملاحظات دینی آینده نزدیك كه اعیاد قربان و غدیر و ایام محرم است را با مشاركت روحانیت، هیاتهای مذهبی و جامعه مداحان داشته باشیم.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، ایرج حریرچی در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان گلستان اظهار داشت: بامداد بازدیدی در استان مازندران و حالا در استان گلستان داشتیم متاسفانه درباب موارد جدید مبتلاشدن به کرونا در این دو استان شمالی شدیداً نگران هستیم. بعنوان مثال در استان مازندران شهر آمل ضریب R به ۲ رسیده است از نظر میزان مبتلاشدن که رقمی مشابه اسفند ماه است.
وی افزود: در استان گلستان که ما موارد شدید ابتلاء را در اسفند و فروردین عمدتاً در غرب استان و مرکز استان داشتیم، به سبب ملاحظات کشاورزی و برخی ملاحظات قومیتی و مذهبی عمده موارد مبتلاشدن فعلی در شرق استان مثل گنبد، کلاله و مراغه تپه است که تصمیمات خوبی در استان بررسی و گرفته شده است.
معاون کل وزارت بهداشت اضافه کرد: برای هر دو استان تصمیم های خوبی در زمینه کمبودهایی مانند دستگاه های اکسیژن ساز و غیره گرفته شد. بعنوان مثال در آمل دو دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان امام خمینی نصب گردید. کمبودهایی که در استان وجود دارد تصمیم به رفعش گرفته شد اما توجه ملت عزیز را باید به این جلب نماییم که راه حل مقابله با کرونا چاره بیمارستانی و درمانی نیست.
حریرچی اظهار داشت: ما تا اطلاع ثانوی که حداقل یک سال است درگیر این ویروس خواهیم بود؛ به احتمال زیاد زمستان و پاییز سخت تری در کشورهای نیمکره شمالی همچون کشور ما، نسبت به تابستان و اسفند و فروردین سال قبل خواهیم داشت.
وی اشاره کرد: تا کشف واکسن حتما باید ما راه مقابله با این ویروس را در تغییر رفتار خود و در تغییر ملاحظات اجتماعی انجام دهیم؛ بعنوان مثال عید قربان را در پیش داریم که در برخی از مناطق کشور همچون این استان قربانی کردن واجب شمرده می شود و دید و بازدیدهای دارد که حتما سبب افزایش موارد مبتلاشدن خواهد شد. حالا حج واجب تعطیل شده و تعداد به ۱۰ هزار تعدیل پیدا کرد یا حرم های حسینی، حرم حضرت عباس و حرم حضرت علی پذیرای زوار نیستند و کل شهر تقریباً قرنطینه شده است و لازم است که بعضی از تصمیمات و ملاحظات دینی آینده نزدیک که عید قربان و غدیر و ایام محرم است را حتما با مشارکت روحانیت، هیات مذهبی و جامعه مداحان داشته باشیم.
معاون کل وزارت بهداشت اظهار نمود: متاسفانه تعداد فوتی ما حتی به ۲۲۹ رسیده حدود ۵۰ درصد نسبت به میزان فوتی در فروردین ماه، بالا رفته است. این میزان مرگ برابر است با میزان مرگ حدود ۲۰ درصد روزانه که رقم قابل توجهی است.
وی افزود: در ماه های اخیر متاسفانه در افراد جوان تر و حتی در کودکان موارد مبتلاشدن را می بینیم. راه اصلی مقابله با این بیماری در سطح اجتماع با مشارکت نهاد خانواده، نهاد آموزش و پرورش، اساتید دانشگاه، روحانیت معظم، سلبریتی ها و هر فردی که مردم به آن توجه می کنند خواهد بود که مراودات اجتماعی را به حداقل برسانیم.
وی اظهار داشت: کم هزینه ترین، راحت ترین و موثر موثرترین راه مقابله با این ویروس استفاده از ماسک است؛ به شرط اینکه ۹۵ درصد مردم هنگام خروج از خانه تا برگشت به خانه از ماسک استفاده کنند و احتیاج هم نیست که حتما طبی باشد و می توان از ماسکهای پارچه ای نیز استفاده نمود.
حریرچی اظهار نمود: من از همه درخواست می کنم که برای محرم پویش نذر ماسک را راه اندازی نماییم و بجای توزیع غذا، ماسک توزیع نماییم تا بتوانیم این ویروس منحوس را به کنار ببریم.
منبع:

1399/05/02
23:41:03
5.0 / 5
2108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان