سخنگوی وزارت بهداشت توضیح داد

چگونگی اجرای ممنوعیت سفر برای كرونا مثبت ها

چگونگی اجرای ممنوعیت سفر برای كرونا مثبت ها سخنگوی وزارت بهداشت درباره روش اجرای ممنوعیت سفر مبتلایان كرونا (دارای مثبت كرونا) توضیح داد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری با اشاره به اینکه در محدودیتهای جدید، بحث حمل و نقل و تردد به صورت هدفمند بررسی می شود، اظهار داشت: بر این اساس افرادی که تست شان مثبت شود، به صورت هوشمند اطلاعات شان از راه سامانه ها به مراکز حمل و نقل و تردد کشور منتقل می شود. حالا شرکتهای قطار این کار را انجام داده و سیستم هایشان را تطبیق دادند و شش الی هفت شرکت هواپیمایی هم این اقدام را انجام دادند.
وی ادامه داد: در این راستا، مسافری که چه در مرحله صدور بلیت است و چه زمانی که دارد سوار قطار یا هواپیما می شود، اگر تستش مثبت باشد، از سوار شدنش ممانعت می شود.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره تاکسی های اینترنتی هم اظهار داشت: در تاکسی های اینترنتی هم به این صورت است که راننده ای که تستش مثبت بوده تا ۱۴ روز چراغ این راننده قرمز می ماند و این راننده طی این ۱۴ روز نمی تواند مسافر بگیرد.
وی ادامه داد: همه این موارد منوط به افزایش تست است که با تأمین تست های رپید (تستهای تشخیص سریع کرونا) محقق می شود. تست های رپید بسیار راحت است و سوآپ های ریزی دارد که طی ۲۰ الی ۲۵ دقیقه پاسخ را نشان داده است. این تست ها می تواند انقلابی را ایجاد نماید. البته به شرط اینکه بعد از مشخص شدن پاسخ تست، ایزولاسیون از جانب فرد مبتلا صورت گیرد و یک ضمانت اجرایی برای قرنطینه افراد مثبت باشد.
منبع:

1399/08/29
12:21:12
5.0 / 5
1272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان