مخبر:

حال 14 داوطلب واكسن ایرانی كرونا خوب است

حال 14 داوطلب واكسن ایرانی كرونا خوب است به گزارش بیمارستان دی البرز رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: واکسن کرونا وقتی اثر دارد که در اختیار مردم قرار گیرد که در این خصوص ظرف یک ماه آینده به دو تا سه میلیون دز در ماه خواهیم رسید و ظرف سه تا چهار ماه آینده این عدد به ۱۲ تا ۱۴ میلیون می رسد.محمد مخبر در آیین رونمایی از محصولات جدید در حوزه مکمل ها، مواد اولیه دارویی و داروهای ایورمکتین و موکوسیل که روز سه شنبه ۲۹ دیماه در شهرک دارویی برکت در استان البرز برگزار شد، در جمع خبرنگاران در مورد آخرین روند ساخت واکسن ایرانی کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: این کار طبق پروتکل هایی که وزارت بهداشت تعیین کرده به خوبی پیش می رود و امروز به گروه سوم از آن ۵۶ داوطلب واکسن تزریق خواهد شد.

به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، مخبر در مورد وضعیت ۱۴ نفری که پیش از این تست واکسن ایرانی کرونا بر روی آنان انجام شده است هم اظهار داشت: ۱۴ نفری که تا هم اکنون واکسن تزریق کرده اند حالشان خوب است و هیچ عوارضی نداشته اند و بیشتر از آنکه تصور می کردیم جواب داده واکسن حتما جواب خواهد داد.

وی افزود: بحث تولید آزمایشگاهی واکسن یک مبحث است که در ستاد اجرایی از سه مسیر دیگر تا قبل از عید به تست انسانی می رسد و در جاهای دیگر هم این کار دارد انجام می شود اما آن چیزی که مهم می باشد تولید انبوه است یعنی واکسن وقتی اثر دارد که در اختیار مردم قرار گیرد که در این خصوص ظرف یک ماه آینده به دو تا سه میلیون دز در ماه خواهیم رسید و ظرف سه تا چهار ماه آینده این عدد به ۱۲ تا ۱۴ میلیون می رسد که اگر این اتفاق رخ دهد کشور از این لحاط مشکل نخواهد داشت.

مخبر تصریح کرد: در مورد ماسک زمانی حرفی زدیم اما عده ای فکر کردند شعار است اما امروز بیشتر از ۱۰۰ میلیون ماسک فقط در انبارها موجود است و سه کشور اروپایی و منطقه ای درخواست خرید ماسک از ما دارند در بحث ونتیلاتور هم همین است.

این مسئول افزود: تست سریع را به ما ندادند ولی بچه های ما زیر دو هفته توانستند این کیت را بسازند و امروز یک میلیون کیت در انبار موجود داریم. همین هم اکنون شش کشور که سه کشور اروپایی هستند درخواست خرید این کیت را دارند.

وی تصریح کرد: بحث واکسن را در کشور به نقطه ای خواهیم رساند که بیشتر از نیاز تولید نماییم.

وی در ادامه در مورد تولید دارو در کشور هم اظهار داشت: یکی از جهت گیری های جدی ستاد در چند سال قبل بحث پر کردن خلا داروهایی است که در کشور تولید نمی گردد. هم اکنون ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز در کشور تولید می شود و سه درصد واردات داریم ولی این سه درصد ۳۵ درصد قیمت تمام شده دارو را تشکیل می دهد.

مخبر تصریح کرد: شهرک دارویی برکت برای این تشکیل شده که هم توسط ستاد اجرایی و هم مردم که اولویت ما هم هستند این سه درصد تولید شود و تابحال شرکتهای گوناگونی در این شهرک راه افتاده تا این سه درصد را تأمین کنند.

وی درباره رونمایی هایی که امروز صورت گرفت هم اعلام نمود: امروز سه ماده اولیه در ارتباط با داروهای قلب و عروق و صرع و.. و یک داروی دیگر در بخش کرونا رونمایی گردید.

مخبر با اشاره به اینکه از آغاز انتشار کرونا یکی از سیاست های اصلی ما این بود که هر دارویی از هر نقطه دنیا که احتمال اثر داشته مثل رمدسیویر را بسازیم و برخی از داروها را زیر دو هفته ساخته ایم، اظهار داشت: امروز ورمکتین تقریباً جزو داروهایی جدید است که تشخیص این بوده که اثر دارد که زیر یک ماه در کشور تولید کرده ایم ما جزو چهار کشوری هستیم که توانستیم دارو را تولید نماییم و تا ۹۰ درصد زیر قیمت تمام شده خارجی آنرا در اختیار مردم قرار می دهیم.

مخبر در مورد تحریم اخیر هم اظهار داشت: دشمن با مردم ما مشکل دارد با شخصیت های ما مشکل ندارد چون از مردم صدمه دیده است. مردم شاه و آمریکایی ها را بیرون کردند اینکه عقده جدی در دشمن است از مردم است. هر کانونی که به مردم خدمت کند اینها با آن مشکل پیدا می کنند. اولا این تحریم هیچ تاثیری در روند و برنامه های ما ندارد روی شخص من هم هیچ اثری ندارد این یک خباثتی بود که ما می گفتیم و عیان شد و دیدند که یک تشکیلاتی که در خدمت مردم است آن هم در وضعیت کرونا تحریم می کنند و به کوری چشمن دشمن ما بهتر و قویتر از گذشته ادامه خواهیم داد.
رونمایی از محصولات جدید در حوزه مکمل ها، مواد اولیه دارویی و داروهای ایورمکتین و موکوسیل


منبع:

1399/10/30
11:11:22
0.0 / 5
965
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان