دیدار دكتر همتی با رئیس صلیب سرخ غنا

دیدار دكتر همتی با رئیس صلیب سرخ غنا به گزارش بیمارستان دی در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر ایران و رئیس صلیب سرخ غنا؛ ارتقای مرکز سلامت هلال احمر ایران در غنا به بیمارستان تخصصی، ارسال دارو و تجهیزات تخصصی مدرن و اعزام پزشکان ایرانی به غنا به منظور توسعه و تداوم همکاری میان دو جمعیت ملی، مورد توافق طرفین قرار گرفت.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، دکتر کریم همتی با کوامی گیما آکوافو، رئیس و کوفی آدو، دبیرکل جمعیت صلیب سرخ غنا در آکرا دیدار و گفت و گو کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر ایران در این دیدار با تقدیر از دعوت و دیدار با مسؤلان صلیب سرخ غنا، فعالیتهای هلال احمر ایران را بویژه در زمینه مقابله با بیماری کووید 19 تشریح و تصریح کرد: روابط گرم میان هلال احمر و دولت ایران منجر به بهره مندی بیشتر مردم ایران از خدمات هلال احمر شده است.
کوامی گیما آکوافو؛ رئیس صلیب سرخ غنا هم با ابراز خرسندی از دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر ایران اظهار داشت: روابط میان ایران و غنا به بیشتر از 30 سال قبل بازمی گردد.
وی ادامه داد: روابط میان دو جمعیت ملی، در شورایعالی و مدیریت صلیب سرخ غنا هم مورد توافق همه مدیران ارشد صلیب سرخ این کشور قرار گرفته و اهمیت روابط میان دو جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ غنا سبب ارتقای سطح همکاریهای مشترک میان دو کشور هم شده است. این روابط در چارچوب تفاهم منعقد شده میان دو جمعیت ملی ایران و غنا از سال 2014 به رشته تحریر درآمده است و یکی از اساسی ترین و گرمترین روابط میان جمعیت های ملی در سطح فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر به حساب می آید.
لازم به ذکر است در دیدار میان رئیس جمعیت هلال احمر ایران و مسؤلان صلیب سرخ غنا موضوعاتی همچون ارتقای مرکز سلامت هلال احمر ایران در غنا به دی کلینیک و بیمارستان تخصصی، ارسال تجهیزات تخصصی مدرن برای بخش های مختلف این مرکز، اعزام پزشکان ایرانی و ارسال دارو و تجهیزات پزشکی از ایران بویژه از کارخانه های تولید داروی هلال احمر ایران به غنا، اجرای پروژه های آموزشی و درمانی با همکاری صلیب سرخ و وزارت بهداشت غنا، اجرای پروژه ویزیت مجانی در منطقه مانفی و آموزش کمک های اولیه به شکل مشترک از راه صلیب سرخ غنا، مورد توافق طرفین قرار گرفت.
همینطور در این دیدار مقرر شد که دو جمعیت ملی در سطوح مختلف که مورد توافق دولت های دو کشور است، روابط خویش را گسترش داده و هلال احمر ایران در زمینه های آموزش، جلوگیری از بیماری های واگیر و غیر واگیر، انتقال تجارب در زمینه مدیریت سوانح، کاهش خطرپذیری و پاسخ به بلایا با صلیب سرخ غنا همکاری کند. همینطور مقرر شد هلال احمر ایران بخشی از فعالیتهای حوزه بهداشت و درمان و مدیریت بلایا که در ارتباط با صلیب سرخ غناست را در سطوح عالی و در کمیسیون مشترک اقتصادی هم پیگیری کند.
برپایه محورهای مطرح شده در این دیدار، فرصت ها و ایده هایی که برای توسعه همکاری میان دو جمعیت وجود دارد همچون بررسی امکان صادرات دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی با همکاری سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ایران و همینطور واگذاری ملک جمعیت برای راه اندازی دو مرکز اقماری از راه کارشناسان و تیم های تخصصی با برگزاری جلسات لازم بررسی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، فعالیت مرکز سلامت جمعیت هلال احمر ایران در کشور غنا از سال 1990 با عرضه خدمات در حوزه های پزشک عمومی، زنان و زایمان، دندانپزشکی، اطفال، چشم، گوش و حلق و بینی، فیزیوتراپی، سونوگرافی، اورژانس، آزمایشگاه و داروخانه شروع شده و با انعقاد یادداشت تفاهم با صلیب سرخ غنا از سال 2014 به مدت 10 سال به منظور عرضه خدمات بشردوستانه به نیازمندان، تداوم یافته است.
منبع:

1399/10/30
22:45:47
0.0 / 5
985
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان