مدیرعامل شركت تجهیزات پزشكی سها 1 اعلام كرد

ظرفیت هلال احمر در تولید سرنگ و ست سرم

ظرفیت هلال احمر در تولید سرنگ و ست سرم بیمارستان دی: مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر (سها یک) اقدامات این شرکت در حوزه تامین نیاز کشور به تجهیزات پزشکی یک بار مصرف را تشریح نمود.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، به دنبال بازدید تعدادی از خبرنگاران از شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی سها یک و سها دو، دکتر سید بهمن سبحانی_ مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر (سها یک)، با اعلان اینکه این شرکت با اهداف بشردوستانه و در امتداد تامین نیازهای سلامت به راه افتاده است، اظهار داشت: این شرکت کارنامه درخشانی داشته است. شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر از سال ۱۳۷۱ با هدف انسان دوستانه تامین نیازهای سلامت بیماران بوجود آمد. در گام اول شرکت تولید محصولات تزریقی مانند انواع سرنگ ها، انژیوکت، ست سرم و.... را تولید می کرد.
وی اضافه کرد: شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر در زمینه تامین سرنگ، طی سالیان گذشته تقریباً بزرگترین شرکت تولیدکننده بوده و الان هم تقریباً بیش از ۳۰ درصد نیاز سرنگ کشور را قادر هستیم که تامین نماییم. البته ظرفیت ما بیشتر است. سالانه یک میلیارد سرنگ در کشور مورد نیاز است که ظرفیت شرکت ما تولید بیش از ۶۰۰ میلیون سرنگ است و باتوجه به حضور شرکت های تولیدی دیگر، ما بیش از ۳۰ درصد نیاز کشور را در این عرصه تامین می نماییم. امیدواریم بتوانیم با رسیدن به ظرفیت ۶۰۰ میلیون، مازاد نیاز کشور را در قالب صادرات به کشورهای همسایه ارسال نماییم. حالا تقریباً ۳۰۰ میلیون سرنگ تولید می نماییم.
سبحانی افزود: نیاز بیماران دیالیزی به محصولات و مواد مصرفی دیالیز در کشور پررنگ بود که این نیاز در گذشته بوسیله واردات تامین می شد، شرکت تجهیزات هلال در اقدامی بی نظیر توانست خط تولید صافی دیالیز را ایجا کند و هم اکنون ایران جزو معدود کشورهایی است که نیاز سبد دیالیز کشور را خودمان تولید می نماییم. بعدها هم شرکت دیگری در بخش خصوصی ورود کرد و تولیدات خوبی دارد و الان کل نیاز کشور در این عرصه را با تولید داخلی تامین می نماییم و هیچ نیازی به واردات محصولات دیالیز به کشور نیست. شرکت تجهیزات هلال احمر دومین شرکت تامین کننده محصولات سبد دیالیز در کشور هستیم که تقریباً بیش از ۳۰ درصد نیاز سبد دیالیز بیماران دیالیزی را تامین می نماییم. امیدوار هستم بتوانیم در زمینه صادرات هم دراین زمینه گام موثری برداریم.
وی با اعلان اینکه در کشور سالانه ۶ میلیون صافی دیالیز مورد نیاز است، اظهار داشت: تقریباً دو میلیون از آن از طرف شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر تامین می شود. باید توجه کرد که تولید ما به فراخور نیاز است. سالانه رشد هفت درصدی بیماران دیالیزی را شاهدیم و این نیاز از طرف ما و سایر تولیدکنندگان تامین می شود.
وی با اعلان اینکه ما از ۳۰ سال قبل واردکننده ماشین های دیالیز بوده ایم، اظهار داشت: تقریباً بیش از ۵۰ درصد نیاز دستگاه های دیالیز مراکز درمانی و بیمارستان ها را شرکت ما تامین کرده است و خدمات دوره ای آنها را هم انجام می دهیم. همین طور آمادگی سرمایه گذاری برای ایجاد خطوط تولید دستگاه های دیالیز را در شرکت داریم که در مرحله مذاکره با شرکت های تامین کننده هستیم.
وی با اعلان اینکه در حال حاضر ۸۰۰۰ دستگاه دیالیز در کشور داریم که ۴۰۰۰ دستگاه توسط شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر تامین شده است که خدمات بعد از فروش آنها را هم ارائه می دهیم، اظهار داشت: نیاز خیلی از مناطق محروم به دستگاه و تجهیزات دیالیز از طرف شرکت هلال احمر رفع می شود. یکی - دو شرکت هم در کشور تولید دستگاه دیالیز را پیش می برند و ما هم به میزان قبل این دستگاهها را وارد نمی نماییم. امیدواریم ما هم بتوانیم خط تولید دستگاه را در آینده در کشور داشته باشیم. دراین زمینه نمونه های اولیه تولید شده که امیدواریم بتوانیم تاییدیه های لازم را گرفته و وارد بازار نماییم. به طور کلی در کشور ۹۰۰۰ دستگاه دیالیز نیاز است. فکر می کنم وزارت بهداشت برای تامین ۱۰۰۰ دستگاه دیالیز با تولیدکننده های داخلی قراداد بسته است.
سبحانی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره ی وضعیت دستگاه های تولید تجهیزات پزشکی، اظهار داشت: شرکت سابقه خوبی در تامین تجهیزات مصرفی پزشکی داشته است. البته تحریم ها در سالهای قبل واقعا در تامین نیازها اذیت کرد و حتی در مقطعی در سال ۱۳۹۷ به مدت هشت ماه گرفتار توقف خط تولید صافی به سبب تحریم ها شدیم، اما بلافاصله توانستیم جایگزین کرده و الان مشکلی در تولید نداریم. البته موانعی در حوزه انتقال پول و.... داریم، اما مشکل جدی در حوزه تامین ملزومات و مواد اولیه مورد نیاز خط تولید نداریم.
وی در ادامه اظهار داشت: در حوزه تامین مواد اولیه تجهیزات پزشکی با سه شرکت دانش بنیان قرارداد داریم تا بتوانیم مواد اولیه ای را که قبل از این وارد می کردیم، بوسیله این شرکت های دانش بنیان تامین کنیم؛ یکی فیلترهای مربوط به پودرهای بی کربنات است که اگر این فیلترها توسط شرکت داخلی تولید شود، می توانیم در این عرصه خودکفا شویم و نیاز بازار داخل تامین گردد. در سایر حوزه ها هم با شرکت های دانش بنیان کار می نماییم که بتوانیم خیلی از مواد اولیه ای که نیاز داریم را بوسیله آنها تامین نماییم. هر شرکت داخلی که بتواند به ما در تامین مواد اولیه کمک نماید، بوسیله آنها تامین خواهیم کرد.
وی درباره ی صرفه جویی ارزی که تولید داخلی سبد دیالیز در کشور دارد، اظهار داشت: نیاز ارزی سالیانه سبد دیالیز ۲۰ تا ۲۵ میلیون یورو است، هرچقدر بتوانیم این حوزه را بومی سازی نماییم، می توانیم صرفه جویی ارزی انجام دهیم.
سبحانی همین طور اظهار داشت: هم اکنون تنها شرکتی که در بازار تولیدکننده انژیوکت است، شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر است و بقیه نیاز بصورت واردات تامین می شود. امیدواریم بتوانیم با اصلاحاتی در خط تولید آنژیوکت، بیش از ۳۰ درصد نیاز بازار کشور را تولید نماییم. حالا حجم تولید این خط شاید حداکثر ۱۰ درصد نیاز بازار باشد که برنامه افزایش ظرفیت آنرا داریم.
در ادامه بازدید از خط تولید شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر، مهندس کریمی _ مدیرتولید این شرکت، اظهار داشت: کار ما تولید محصولات پزشکی یکبارمصرف است و در بیشتر موارد بین ۳۰ تا ۵۰ درصد نیاز بازار تجهیزات پزشکی را تامین می نماییم. محصولات ما شامل سبد دیالیز، آنژیوکت، سرنگ و... است.
وی با اعلان اینکه در بخش تولید این شرکت ۳۴۵ نیرو داریم، اضافه کرد: سالانه دو میلیون صافی دیالیز، بیش از ۲۰۰ میلیون سرنگ و... تولید داریم.
کریمی اظهار داشت: ما طبق استانداردهای داخلی که از استانداردهای بین المللی اقتباس شده تولید را انجام می دهیم.1401/08/02
20:54:39
5.0 / 5
387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان