سفارش های یك متخصص ریه درباره مواد شوینده و آلرژی های فصل بهار

سفارش های یك متخصص ریه درباره مواد شوینده و آلرژی های فصل بهار به گزارش بیمارستان دی یك فوق تخصص ریه، راهكارهایی درباره كاهش عوارض گازهای ناشی از مواد شوینده و همینطور كاهش تحریك های ریوی به دنبال آلرژی های فصلی بخصوص در آستانه فرا رسیدن فصل بهار، عرضه داد.


"خانه تكانی" از سنت های ایرانی ها در آستانه فرا رسیدن نوروز و بهار است و در جریان آن میزان زیادی از مواد شوینده و سفید كننده استفاده می شود كه گاهی امكان دارد افراد از عوارض این مواد بی خبر باشند.
در همین راستا دكتر انصاریان در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: از آنجایی كه این مواد حالت تحریك كننده دارند، می توانند حنجره و راه هوایی فوقانی فرد را گرفتار مشكل كنند و سبب بروز اسپاسم در این نواحی شوند. یكی از طریق های جلوگیری از عوامل تحریك كننده شوینده ها استفاده از ماسك های مرطوب است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص راهكارهای خانگی برای كاهش عوارض وارده تا پیش از رجوع به پزشك، اظهار داشت: بعد از خارج كردن فرد مسموم از محل آلوده به مواد شیمیایی، بهترین كار پیش از رجوع به پزشك، حفظ آرامش است؛ چون كه یكی از عواملی كه سبب تشدید اسپاسم و تنگی نفس می شود همین حالت های هیجانی است. اما از آنجائیكه در منزل امكانات كافی برای بهبود فرد وجود ندارد، حتما باید سریع تر به پزشك رجوع شود.
انصاریان همینطور در ادامه صحبت هایش به بروز حساسیت های فصلی با فرا رسیدن فصل بهار اشاره نمود و اظهار داشت: برای كاهش این مشكلات راهكارهایی از قبیل دور بودن از محل های گرده افشانی گیاهان و استفاده از دارو از ۱۵ روز قبل تا ۱۵روز پس از فصل تشدید حساسیت سفارش می شود.
این متخصص بیماری های ریه در ادامه با برشمردن عواملی مانند دخانیات، مواد هورمونی موجود در بعضی غذاها و آلودگی هوا بعنوان عوامل مهم بروز سرطان ریه اضافه كرد: هم اكنون سیگار مهم ترین عامل بروز سرطان ریه است كه باید به دنبال راهی برای فرهنگسازی اثرگذارتر در مورد سیگار نكشیدن بود. البته تا كنون فعالیت های مناسبی صورت گرفته است تا افراد در مكان های عمومی سیگار نكشند؛ چون كه خطر بروز آسم را در سایر افرادی كه در معرض دود آن قرار دارند، بالا می برد، اما همچنان نیاز به كار بیشتری برای فرهنگسازی وجود دارد.
انصاریان در انتها با بیان این كه حفظ سلامت ریه سبب كاركرد درست سایر اندام ها هم خواهد بود، اظهار داشت: كاركرد نامناسب ریه اثر نامطلوب زیادی بر قلب، قاعده مغز، كبد، كلیه ها و سایر اندام ها دارد. پس باید به فكر سلامت و كاردكرد مناسب ریه بود تا از بروز سایر بیماری ها جلوگیری نماییم.1397/12/26
14:29:24
5.0 / 5
4590
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دارو , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان