كرونا و شیوع عارضه ترك خوردگی دندان

كرونا و شیوع عارضه ترك خوردگی دندان استرس و تنهایی ناشی از همه گیری كووید 19 بر سلامت روان خیلی از مردم تاثیر منفی داشته است و الان دندانپزشك ها می گویند عواقب ویروس كرونا دامن بهداشت و سلامت دهان و دندان افراد را نیز گرفته است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، در طول شش ماه گذشته موارد ترک خوردگی دندان در ایالات متحده به شدت افزایش یافته است و دندانپزشکان می گویند که این معضل ناشی از استرس اپیدمی ویروس کروناست.
دکتر "پل کوشگریان"، جراح دهان و دندان در سان دیگو به شبکه خبری "سی ان ان" اظهار داشت: قبل از شیوع همه گیری، او روزانه حدود یک دندان ترک خورده یا شکسته را درمان می کرده اما بتازگی روزانه دو تا پنج نفر با این مشکل به او رجوع می کنند.
همچنین "دِرِک پیک"، یک متخصص دیگر بهداشت دهان در ایالت آیوا در همین باره می گوید که در مقایسه با سال گذشته، مرکز درمانی او با دو برابر موارد ترک خوردگی دندان در روز مواجه می باشد هرچند در مجموع تعداد بیماران (به دلیل قرنطینه های خانگی) کمتر شده اند.
به گفته دکتر کوشگریان، در واقع این ویروس کرونا نیست که دندان ها را شکننده می کند بلکه اضطراب ناشی از تمام وقایعی که در اطرافمان می گذرد و سطح استرس را در همه بالا برده، عامل آن است.
دکتر کوشگریان می افزاید که بالا گرفتن موارد ترک خوردگی دندان احیانا به خاطر افزایش دندان قروچه ناشی از استرس است.
دندان قروچه فشار دادن دندان ها یا ساییدن آنها بر یکدیگر است. علت این معضل همین طور می تواند طرز ایستادن یا نشستن فرد باشد. باتوجه به این که بسیاری به ناچار از خانه کار می کنند، پزشکان باید منتظر عواقب ایستادن یا نشستن غلط مردم نیز باشند.
با توجه به ماهیت کووید ۱۹ و سفارش های دولت ها برای ماندن در خانه، شاید جای تعجب نیست که خیلی ها از وحشت مبتلاشدن به بیماری، کمتر به دندانپزشک رجوع می کنند.
به گزارش ایندیپندنت، پزشکان هشدار می دهند که با مرور زمان، مشکلات دهان و دندان جدی تر و در نتیجه درمان آن پرهزینه تر می شود. دندانپزشکان می گویند که دندان قروچه را می توان با بهره گیری از محافظت های ویژه درمان کرد اما مردم در کنار مسواک زدن و استفاده روزانه از نخ دندان، باید همین طور اهمیت مدیریت استرس را نیز مدنظر قرار دهند.1399/07/14
13:39:02
5.0 / 5
1748
تگهای خبر: استرس , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان