عضو كمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی:

قرنطینه دو هفته ای چندان تاثیری در حذف زنجیره انتقال كرونا ویروس ندارد

قرنطینه دو هفته ای چندان تاثیری در حذف زنجیره انتقال كرونا ویروس ندارد به گزارش بیمارستان دی لرستان عضو كمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قرنطینه دو هفته ای چندان تاثیری در حذف زنجیره انتقال كرونا ویروس ندارد.


دکتر یحیی ابراهیمی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: تعطیلی دو هفته ای برای کنترل بیماری کرونا ویروس بی تأثیر نیست اما برای قطع زنجیره انتقال باید همه جاها تعطیل می شد.
وی افرود: باید ساعات فعالیت تردد در روز را کاهش می دادند.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی مهمترین راه مقابله با ویروس کرونا را حذف زنجیره انتقال و رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی مکرر دست ها و قرنطینه کردن افراد مبتلا دانست.
وی با اشاره به اینکه زمانی در موفق به کنترل این بیماری می شویم که همه مشاغل تعطیل و دولت حمایت معیشتی از مردم داشته باشد، خاطرنشان کرد: حتما دولت معیشت مردم را مورد توجه قرار دهد.
ابراهیمی اظهار داشت: راهبرد ما در حوزه بیماری کرونا ویروس اشتباه بوده است.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه اساس درمان را تنها روی غربالگری گذاشتیم، اضافه کرد: این درحالیست که باید در زمینه پیشگیری هزینه ها می کردیم، مشاهده شده که هزینه کرونا را تقبل می نماییم و افرادی که تست آنها مثبت بوده اما علایم بیماری را ندارند را رها می نماییم در صورتی که این فرد به همراه خانواده باید قرنطینه شود.
ابراهیمی اظهار داشت: باید تلاش شود افراد مبتلا به بیماری را به منظور پیشگیری از سرایت به دیگران به هر طریقی قرنطینه نماییم.
منبع:

1399/09/03
22:53:24
5.0 / 5
1275
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان