معاون وزیر بهداشت مطرح كرد؛

كاهش اشتباهات دارویی از مزیت های نسخه نویسی الكترونیك است

كاهش اشتباهات دارویی از مزیت های نسخه نویسی الكترونیك است بیمارستان دی: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نظارت دقیق بر نحوه مصرف دارو و جلوگیری از اشتباهات را از مزایای نسخه نویسی الکترونیک بیان کرد.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، علیرضا رئیسی عصر دوشنبه در آئین رونمایی از سامانه برخط نسخه الکترونیک در مازندران با اشاره به نسخه نویسی الکترونیک جزو برنامه های اصلی وزارت بهداشت بوده است، اضافه کرد: همین طور طبق برنامه های توسعه، باید پرونده الکترونیک برای تمامی خانوارها تشکیل گردد.
وی اضافه کرد: نسخه نویسی الکترونیک از ارکان مهم پرونده الکترونیک بشمار می رود که دارایی مزایایی همچون صرفه جویی در کاغذ و کاهش اشتباهات نسخه نویسی، نظارت دقیق بر نحوه ارزیابی مصرف و تداخل داروها است.
وی افزود: این طرح برای بیمه ها نیز دارای مزایایی است برای اینکه سالانه تعداد زیادی نسخه های اشتباه نوشته و خوانده می شود و نسخه نویسی الکترونیک می تواند این اشتباهات را جلوگیری کند.
رئیسی نظارت بر مصرف دارو را از دیگر مزایای نسخه نویسی الکترونیک بیان کرد و اظهار داشت: نسخه الکترونیک می تواند نظارت دقیق توسط پزشک تجویزکننده دارو و ناظران بر داروخانه ها اعمال شود.
وی با عنوان اینکه در سیستم سلامت از نظام های پیشرو در الکترونیک سازی است، اظهار داشت: در مازندران به سبب اجرای نظام پزشک خانواده، پزشکان با اجرای طرح نسخه الکترونیک آشنایی کامل دارند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت همین طور تقویت زیرساخت ها برای اجرای مطلوب طرح نسخه نویسی الکترونیک شد.
به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، در این نشست سندهای اجرائی بهره برداری از برنامه نسخه نویسی الکترونیک سلامت و ارجاع در مازندران رونمایی گردید.


منبع:

1399/12/12
21:04:56
0.0 / 5
873
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان