خطر ۳ برابر شدن شیوع زوال عقل در جهان

خطر ۳ برابر شدن شیوع زوال عقل در جهان متخصصان در یک بررسی جدید پیش بینی کرده اند که تا سال 2050 میلادی نزدیک به 153 میلیون بزرگسال در جهان گرفتار عارضه زوال عقل خواهند بود.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، برمبنای نتایج این مطالعه، تعداد بزرگسالان مبتلا به زوال عقل در سراسر جهان ممکنست از حدود ۵۷.۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ به ۱۵۲.۸ میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ افزایش یابد که از عواملی مانند چاقی دوران میانسالی، استعمال سیگار و انزوای اجتماعی ناشی می شود.
در صورتیکه پیش بینی می شود پیشرفت های آموزش به کاهش ۶.۲ میلیون مورد مبتلاشدن به زوال عقل در سال ۲۰۵۰ منجر شود، اما متخصصان اظهار داشتند که این پیشرفت ها با روند افزایشی چاقی، قند خون بالا و استعمال دخانیات خنثی می شود.
بگفته آنها، عوامل خطرزا در بروز زوال عقل شامل فشار خون بالا، افسردگی، عدم تحرک بدنی، دیابت، مصرف مواد الکلی، وارد شدن ضربه به سر، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و سطح پایین تحصیلات است.
همین طور پیش بینی می شود که میزان زوال عقل در هر کشوری روند صعودی داشته باشد به شکلی که در ژاپن تا ۲۷ درصد و در ایالات متحده حدود ۹۹.۶۷ درصد افزایش یابد.
پژوهشگران تخمین زده اند که میزان شیوع زوال عقل تا سال ۲۰۵۰ حدودا ۱۱۷ درصد افزایش می یابد و تنها به سبب رشد جمعیت سالمندان است؛ عاملی که پیش بینی می شود شدیدترین تاثیر را در شرق آسیا داشته باشد.
بگفته پژوهشگران در سال ۲۰۳۰ میلادی ۸۳.۲ میلیون بزرگسال مبتلا به زوال عقل و در سال ۲۰۴۰ میلادی ۱۱۶ میلیون مبتلا به این عارضه در سراسر جهان وجود خواهد داشت.
به گزارش بیمارستان دی به نقل از فوربس، پژوهشگران موسسه سنجش و ارزیابی سلامت دانشگاه واشنگتن اظهار داشتند برای کاهش خطر مبتلاشدن به زوال عقل، سیاست گذاران باید از برنامه های کم هزینه ترویج ورزش، رژیم غذایی سالم و ترک سیگار حمایت کنند.1400/10/18
17:31:05
5.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان